Vyzerá to tak, že jabĺčko uvoľnilo do obehu aktualizáciu operačného systému iOS, ktorá niektorým používateľom odstavila dotyk zobrazovacieho panelu. Ten však musí pochádzať od tretej strany, nie priamo z autorizovaného servisu. V takom prípade nič nehrozí.

Ide o balíček pod označením iOS 11.3 z konca uplynulého mesiaca, kde nechýba ani nová funkcionalita na správu akumulátora či poskytovanie užitočných informácií, v akom je stave. Podstatné teraz ale je, že medzi softvérovými novinkami figuruje i niečo, o čom sme až doteraz ani len netušili.

To niečo totiž spôsobilo niektorým majiteľom iPhonu 8 a 8 Plus poriadny šok, pretože im po inštalácii nedávno sprístupnenej aktualizácie prestala fungovať dotyková plocha, nie zobrazovanie. Problém sa týka až niekoľkých tisícok iOS smartfóv s displejmi, ktoré boli opravované treťou stranou, informuje AppleInsider, pričom ten sa odvoláva na článok z webu Motherboard.

Veľa toho nevieme

Konkrétnejšie čísla, súvisiace s rozsahom problému, momentálne nepoznáme. Rovnako nevieme, či ide o nehodu alebo zámer výrobcu spotrebnej elektroniky. Pravdepodobnejšie je však to prvé.

Niektorým odborníkom zo špecializovaných servisov sa problém podaril vyriešiť. A to tak, že opäť otvorili problémový iPhone a následne zrealizovali upgrade prítomného mikročipu, ktorý by mal byť zodpovedný za napájanie panelov elektrickou energiou.