Apple sprístupnil aktualizáciu iOS 11.3, čo je nové?

Kalifornský gigant sprístupnil očakávaný aktualizačný balíček.

Kalifornský gigant sprístupnil očakávaný aktualizačný balíček. iOS pod označením 10.3 prináša do iPhonov či iPadov jednu veľmi praktickú funkcionalitu, ktorá upozorní používateľov na opotrebovanú batériu. 

Presne tak, aktualizácia so sebou prináša prehľad všetkých dôležitých informácií o akumulátore mobilného zariadenia. To zahŕňa dostupné percentá z celkovej kapacity či miera ovplyvňovania výkonu. Čím viac nabíjacích cyklov má za sebou, tým kratšie vydrží na jedno nabitie.

Apple preto nastavil automatické znižovanie výkonu prítomného čipsetu. Čím je jeho strop nižší, tým logicky zožerie menej šťavy. Až donedávna o tom však verejnosť nevedela, čo doviedlo jabĺčko až k ďalšej veľkej kauze.

via The Verge

Zákazníci ho totiž začali obviňovali z nekalých praktík, že zámerne uberá z kvality, aby ich prinútil zaobstarať si nový kúsok. Keď uzrelo svetlo sveta i niekoľko žalôb, netrvalo dlho a výrobca spotrebnej elektroniky oznámil, že sa postará o lepšiu transparentnosť. A výsledkom nie je nič iné, ako iOS 11.3.

Okrem vylepšeného manažéra batérie je k dispozícii aj drobná novinka v aplikácii Health s názvom Records, vylepšený ARKit 1.5 pre vývojárov aplikácií, automatické odosielanie polohy pri realizácii núdzových telefonátov (napríklad po dopravnej havárii) alebo niekoľko nových Animoji.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať