Populárny e-mail klient Gmail, za ktorým nestojí nikto iný ako internetový gigant, má pred sebou obrovské zmeny. Teda aspoň čo sa týka vizuálneho prevedenia používateľského prostredia (tzv. UI), kde už pomerne dlho nenastali žiadne poriadne inovácie.

Tvrdí to web The Verge, ktorý obdržal tieto informácie priamo od ľudí z Googlu. Tí navyše tvrdia, že sa môžeme tešiť i na niekoľko nových funkcií vrátane inteligentnej odpovede, možnosti odložiť poštu alebo offline podpory.

Ako bude nový dizajn Gmailu vyzerať, momentálne nevieme. Ak by sme však vychádzali z nového webového kalendára či z iných vizuálne inovovaných služieb giganta, do úvahy tu pripadá takzvaný Material dizajn, čiže minimalistické prevedenie prostredia. Podobný kabát nesú i najnovšie verzie čistého operačného systému Android.

Vynovený webový klient sprístupnia v priebehu nadchádzajúcich týždňov. Zatiaľ ale iba pre skromnejšie množstvo používateľov, aby mohli ešte nejakú chvíľu testovať kritické rozšírenia pre internetový prehliadač Chrome. Až potom príde rad na širokú verejnosť.

AKTUALIZÁCIA
Web The Verge zverejnil už aj náhľad na inovované používateľské prostredie Gmailu. Nájdete ho trošku nižšie.