Elektromobily do Nórska: Zásielky vozidiel Tesla sa rušia kvôli nevyhovujúcim transportérom

Nórsko patrí medzi najväčších odberateľov vozidiel Tesla, avšak v poslednej dobe trpia donášky do krajiny “menšími” problémami. Na vine nie sú donášky samotné, ale skôr to, na čom do krajiny prichádzajú.

Nórsko patrí medzi najväčších odberateľov vozidiel Tesla, avšak v poslednej dobe trpia donášky do krajiny “menšími” problémami. Na vine nie sú donášky samotné, ale skôr to, na čom do krajiny prichádzajú. Posledné donášky vozidiel do Nórska sa museli kvôli transportérom, ktoré nevyhovovali miestnym podmienkam, zrušiť.

Kalifornská automobilka zväčša posiela vozidlá do Nórska cez prístav v Drammene, avšak táto forma zásielky bola značne obmedzená na kapacite prenášaných vozidiel. Spoločnosť sa teda rozhodla posielať elektromobily cez prístav v Gothenburgu, pričom musí použiť viac nákladiakov na ich prepravu a následný rozvoz do obchodov a servisných centier.

Nemilosrdné pravidlá

Podľa niekoľkých mediálnych hlásení v Nórsku bola až polovica tuctu týchto nákladiakov zastavená autoritami pre rôzne bezpečnostné dôvody. Jeden z kamiónov sa dokonca ocitol aj ako účastník dopravnej nehody, pri ktorej boli zničené dva kusy Modelu S.

Tesla tvrdí, že má problém nájsť kompetentné transportéry, ktoré by vyhovovali nórskym podmienkam. Aby toho ešte nebolo málo, Tesla používa nákladiaky triedy Euro 3, ktoré značne znečisťujú prostredie, čo je pre Nórsko o dôvod viac tieto donášky vozidiel “neprijať”.

FOTO: Electrek

Tesla hľadá riešenie

Hovorca spoločnosti Tesla v Nórsku miestnym médiám oznámil, že stále pátrajú po rôznych spôsoboch, ako situáciu vyriešiť: “Na riešení pracujeme. Nevyhovujúce nákladné autá budú vymenené v momente, kedy nájdeme náhradu. Požiadali sme Nórsku dopravnú federáciu o pomoc s nájdením iných dodávateľov, ktorí by vyhovovali obidvom stranám.”

TIP REDAKCIE
Instagram testuje nové funkcie, ovplyvnia príbehy aj fotky v profile

Podľa registračných údajov Tesla v priebehu prvých dvoch mesiacov v roku doručila do Nórska len 300 vozidiel, pričom tento mesiac ich bolo doručených už 1 000. A to ešte ani nie je koniec marca.

Elon Musk sa k situácii vyjadril prostredníctvom Twitteru:

Podľa slov vo vyššie uvedenom tweete bude dodávanie vozidiel do severskej krajiny o niečo pomalšie, najmä kvôli podmienkam príjemcu: “Spokojnosť zákazníkov a bezpečnosť sú omnoho dôležitejšie faktory, než pár doručených áut navyše,” napísal Elon vo svojom príspevku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať