maxresdefault 16

Tesla Semi sa odhaľuje: Takto vyzerajú útroby hi-tech kamiónu!

Jeden z najčerstvejších počinov americkej automobilky ukázal širokej verejnosti, čo skrýva pod kapotou.

Jeden z najčerstvejších počinov americkej automobilky ukázal širokej verejnosti, čo skrýva pod kapotou. Jednoduchý, no enormne výkonný elektrický systém Tesla Semi pozostáva až zo štyroch motorov, ktoré podľa všetkého nájdeme aj v elektromobile Model 3.

Avšak už nie v takom počte. Ešte stále vyvíjaný kamión má totiž až štyri elektromotory s permanentnými magnetmi, nie tri ako spomenuté osobné vozidlo. To by mu malo poskytovať kombinovaný výkon o veľkosti cez 1 000 konských síl, píše Electrek.

Vidieť ich môžeme ako na čerstvých fotografiách, tak aj na čerstvom videu, kde pózoval jeden z viacerých prototypov, ktoré v súčasnosti testujú na verejných cestách. Vďaka tomu sme mali ešte trošku dávnejšie príležitosť vidieť i doslova dychberúcu akceleráciu samotného ťahača.

Tesla Semi zvládne bez nákladu zrýchliť z nuly na stovku za približne 5 sekúnd. Keď k ťahačovi pripojíme aj zhruba 35 000 kilogramov ťažký náves, tak túto rýchlosť naberie asi za 20 sekúnd, tvrdí výrobca priamo na oficiálnej web stránke.

TIP REDAKCIE
Signal si na Instagrame zaplatil originálnu reklamu. Ukázal, koľko toho Facebook o nás vie, okamžite ju zablokovali
Total
3
Zdieľaní