Tesla Semi sa odhaľuje: Takto vyzerajú útroby hi-tech kamiónu!

Jeden z najčerstvejších počinov americkej automobilky ukázal širokej verejnosti, čo skrýva pod kapotou.

Jeden z najčerstvejších počinov americkej automobilky ukázal širokej verejnosti, čo skrýva pod kapotou. Jednoduchý, no enormne výkonný elektrický systém Tesla Semi pozostáva až zo štyroch motorov, ktoré podľa všetkého nájdeme aj v elektromobile Model 3.

Avšak už nie v takom počte. Ešte stále vyvíjaný kamión má totiž až štyri elektromotory s permanentnými magnetmi, nie tri ako spomenuté osobné vozidlo. To by mu malo poskytovať kombinovaný výkon o veľkosti cez 1 000 konských síl, píše Electrek.

Vidieť ich môžeme ako na čerstvých fotografiách, tak aj na čerstvom videu, kde pózoval jeden z viacerých prototypov, ktoré v súčasnosti testujú na verejných cestách. Vďaka tomu sme mali ešte trošku dávnejšie príležitosť vidieť i doslova dychberúcu akceleráciu samotného ťahača.

Tesla Semi zvládne bez nákladu zrýchliť z nuly na stovku za približne 5 sekúnd. Keď k ťahačovi pripojíme aj zhruba 35 000 kilogramov ťažký náves, tak túto rýchlosť naberie asi za 20 sekúnd, tvrdí výrobca priamo na oficiálnej web stránke.

TIP REDAKCIE
Najväčšia herná akvizícia v histórii: Microsoft kupuje Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov!
Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať