Tesla Model 3

Tesla Model 3 v Európe: Priekupníci ponúkajú vozidlo na šedom trhu

Ak si čírou náhodou jeden z tých, ktorí si zarezervovali Model 3, tak si budeš musieť na pozvánku k objednávke elektromobilu ešte niekoľko mesiacov počkať.

Ak si čírou náhodou jeden z tých, ktorí si zarezervovali Model 3, tak si budeš musieť na pozvánku k objednávke elektromobilu ešte niekoľko mesiacov počkať. Napriek týmto skutočnostiam sa však na “šedom trhu” v Európe nejakým spôsobom začali objavovať ponuky ku kúpe spomínaného Modelu 3.

Čo je to šedý trh?

Keď je vozidlo dostatočne populárne, no nie je dostupné na určitom trhu, niektorí priekopníci sa rozhodnú vozidlo kúpiť (z trhu, kde je dostupné) a následne ho ponúkať na predaj v oblastiach, kde zatiaľ nie je k dispozícii. Táto stratégia sa zvyčajne označuje ako šedý trh.

Niečo podobné sa stalo aj v Číne, keď bol elektromobil Tesla Model X ponúkaný za 140-percentnú cenu 240 tisíc USD, teda takmer 200 tisíc eur. V tom období bola ponuka elektromobilu v krajine obmedzená, čoho niektorí priekupníci chceli prefíkane využiť.

Podozrivé ponuky

Nižšie uvedené ponuky isto prídu podozrivé tým, ktorí sa aspoň trochu zaujímajú o Teslu a jej elektromobily ako také. Ponuka Modelu 3 je totiž obmedzená dokonca aj v Spojených štátoch, čo znamená, že si my, Európania, budeme musieť na nové vozidlo ešte nejaký ten čas počkať.

sedy trh model 3
FOTO: electrek.co

Niekoľko ich po Európe už jazdí

Podľa všetkého sa niektorí nadšenci Modelu 3 nevedeli dočkať, keďže sa údajne už teraz na území Európy pohybuje niekoľko modelov tohto elektromobilu. Niektoré z nich boli pravdepodobne importované nemeckými automobilkami.

TIP REDAKCIE
Elektrický diaľkový autobus je na svete: Trasu Bratislava – Košice by nezvládol. Vybil by sa

Predaj elektromobilu Tesla Model 3 by mal byť v Európe oficiálne spustený niekedy “na konci roka 2018”.

Total
2
Zdieľaní