mapa

Vytvor si tapetu domácej obrazovky podľa tvojho obľúbeného miesta vďaka Alvar Carto

Tapety, resp. pozadia domácej obrazovky boli, sú a budú obľúbeným spôsobom, ako si prispôsobiť vzhľad zariadenia k svojmu osobnému vkusu. Či už sa jedná o abstraktné tvary, farby, domácich miláčikov či prírodné scenérie, nejakú tú obľúbenú tapetu má asi každý.

Tapety, resp. pozadia domácej obrazovky boli, sú a budú obľúbeným spôsobom, ako si prispôsobiť vzhľad zariadenia k svojmu osobnému vkusu. Či už ide o abstraktné tvary, farby, domácich miláčikov či prírodné scenérie, nejakú tú obľúbenú tapetu má asi každý.

Možno by sa zdalo, že sa v tejto kategórii už nič originálne vymyslieť nedá. Na domácej obrazovke sa vďaka pokročilým fotoaparátom a digitálnej grafike môže vynímať prakticky čokoľvek.

Dokonca aj obyčajná čierna farba je vďačná pri zariadeniach s OLED displejmi, na ktorých vďaka nej vynikne kontrast s prvkami užívateľského prostredia a ušetrí pár percent zo spotreby energie z batérie.

Rozhodne jedinečný nástroj pre tvorbu tapiet nesie názov Alvar Carto. Alvar Carto je vlastne spoločnosť, ktorá tvorí a predáva plagáty vytvorené na základe máp. Teraz toto zameranie rozšírila o tapety pre mobilné zariadenia. Nástroj sme vyskúšali a takto funguje.

alvar carto
FOTO: alvarcarto.com

Vlastnú tapetu vytvorenú na základe mapy obľúbeného miesta si vyrobíte na oficiálnej stránke alvarcarto.com. Proces je jednoduchý, bezplatný a pomerne rýchly. V ľavom okne zadáte mesto, poprípade oblasť, ktorej mapa bude slúžiť ako predloha pre vašu tapetu. V interaktívnom náhľade zároveň uvidíte, ako bude domáca obrazovka smartfónu vyzerať.

TIP REDAKCIE
"Je to tragické": Bill Gates sa vyjadril ku konšpiráciám ohľadom očkovania proti COVID-19

Nezabudnite si zvoliť jednu z farebných schém. Zariadeniam s OLED displejom pristane už spomínaná čierna, no na výber je tiež tmavo sivá, bledo sivá a oranžové podfarbenie trás. V druhom okne na ľavej strane vyberte zariadenie, pre ktoré je tapeta určená.

Na výber nie je veľa modelov, čo však nehrá rolu. Podstatné je rozlíšenie, ktoré je pri daných zariadeniach popísané. Ak má váš smartfón displej s bežným rozlíšením 1920 a 1080 pixelov, pokojne zvoľte Huawei P10, iPhone 6+ alebo trebárs Xiaomi Mi6. Nastaviť si tiež môžete ľubovolné rozlíšenie.

alvar carto
FOTO: alvarcarto.com

Ak ste s výsledkom spokojní, tapetu vytvoríte kliknutím na modré tlačidlo Generate. Pokiaľ ste tapetu vytvárali na počítači tak ako my, tapetu presuňte do smartfónu napr. cez Google Fotky, pošlite si ju na e-mail alebo trebárs pripojte smartfón priamo k počítaču.

S nastavením tapety v smartfóne by nemal mať problém žiadny užívateľ. V prípade smartfónov s OS Android napríklad stačí podržať prst na domácej obrazovke a systém vám už následné kroky ponúkne sám.