michio kaku

Renomovaný vedec: Čaká nás kontakt s civilizáciou z iného kúta vesmíru

Mediálne slávny profesor Michio Kaku si myslí, že ešte v tomto storočí nadviažeme kontakt s mimozemskou civilizáciou.

Mediálne slávny profesor Michio Kaku si myslí, že ešte v tomto storočí nadviažeme kontakt s mimozemskou civilizáciou. Nie však tvárou v tvár, ale prostredníctvom rádiovej komunikácie.

Teoretický fyzik, futurológ a popularizátor vedy to pred pár dňami prezradil na obľúbenom komunitnom webe Reddit, kde dostal slušnú kôpku celkom zákerných otázok, informuje VTM. Jednu z tých najzaujímavejších vrátane jej odpovede nájdete trošku nižšie.

Dr. Kaku, ak uskutočníme kontakt s cudzou civilizáciou, potom čo? A ako s nimi budeme realizovať komunikáciu?

Renomovaný vedec na ňu, samozrejme, odpovedal presne tak, akoby mnohí z nás od neho i očakávali, čiže maximálne sebavedomo.

Osobne si myslím, že kontakt s cudzou civilizáciou nastane už v tomto storočí, a to tak, že budeme počúvať ich vzájomnú komunikáciu. Ak by sme však s nimi mali prehodiť pár slov, môže nastať problém, pretože môžu byť až desiatky svetelných rokov popredu. Takže medzitým musíme dešifrovať ich jazyk, aby sme pochopili ich úroveň technológie. Je to typ I, II alebo III ??? A aké sú ich zámery. Sú expanzívni a agresívni alebo mierumilovní.”

Nepoprel však ani kontakt tvárou v tvár. Taká možnosť je ale podľa jeho odborného názoru takmer nepravdepodobná.

“Ďalšou možnosťou je, že pristanú na trávniku Bieleho domu a oznámia ich existenciu. Myslím si však, že je to nepravdepodobné, pretože by sme im pripomínali divoké zvieratá.”

Total
4
Zdieľaní