Spoločnosť Samsung oznámila, že má za sebou úspešnú modernizáciu kinosály vo švajčiarskom Zürichu. Inovácia nahradila tradičný spôsob premietania filmov za podstatne modernejšiu alternatívu, ktorá je pripravená poskytnúť návštevníkom kina lepší zážitok.

Alternatívu reprezentuje obrovský zobrazovací panel s názvom 3D Cinema LED. Jeho výhody spočívajú v tom, že ponúka nemenný jas a keď si nasadíme 3D okuliare, aby sme si mohli vychutnať pohlcujúci trojrozmerný obsah,  uvidíme badateľne krajšie vykreslený obraz a na ňom citeľne viac vizuálnych detailov.

„Inštaláciou svetovo prvej obrazovky 3D Cinema LED v kinosále Sihlcity spoločnosti Arena Cinemas vo Švajčiarsku pokračuje Samsung Electronics vo svojej snahe, aby sa tradičné premietacie kiná stali minulosťou,“ uvádza gigant v čerstvej tlačovej správe.

Prvé kino s 3D Cinema LED displejom

Technologická výbava zahŕňa podporu aj pre čoraz populárnejší štandard High Dynamic Range, čiže si diváci budú môcť vychutnať realisticky vyzerajúce svetlo alebo pestro podané farby. Obrazovka ponúka skoro 9 miliónov pixelov a je 10,3-metra široká či 5,4-metra vysoká.

„Na rozdiel od štandardných 3D kín poskytuje obrazovka Samsung Cinema LED nemennú obrazovú kvalitu v celej kinosále, a zabezpečuje tak rovnako podmanivý zážitok pre diváka na ktoromkoľvek sedadle.“

Prvé na svete

Samsung navyše tvrdí, že modernizovaná kinosála vo Švajčiarsku je prvou na svete, kde je k dispozícii tento špičkový kus displeja. Dlho ale nepotrvá a na rad prídu i ďalšie kinosály vo viacerých kútoch sveta.

„Plánujeme spoluprácu s ďalšími kinami po celom svete, a tak dúfame, že filmy na obrazovke Cinema LED budú môcť na vlastné oči sledovať aj ďalší diváci,“ uviedol na margo novinky Kim Seog-gi, viceprezident divízie Visual Display, ktorá patrí pod krídla spoločnosti.