Prvýkrát Microsoft oznámil podporu pre cross-platform hranie ešte v roku 2016 na podujatí E3. Sony však podporu funkcie cross-play medzi PS4 a Xbox One odmietol. Ako bolo už spomenuté v poslednom článku o Fortnite, Epic Games pracuje na podpore cross-play a cross-progression medzi PS4, PC, Mac, iOS a Android verziami hry.

Každý vlastník alebo fanúšik Xbox One si všimol, že na zozname chýba práve ich konzola. Microsoft však portálu The Verge potvrdil, že spolupracuje s Epic Games, aby zážitok z cross-platform hrania priniesol aj do svojej konzoly.

„Už nejaký čas spolupracujeme s Epic Games, aby sme priniesli túto funkciu do všetkých terajších aj budúcich verzií Fortnite a očakávame, že bude dostupná na všetkých platformách spolu s Xbox One,“ tvrdí hovorca spoločnosti Microsoft. „Microsoft sa už dlho usiluje o pridanie cross-platform hrania a spájania hráčov naprieč PC, telefónmi a všetkými konzolami.“

FOTO: TechCrunch

Je to vraj možné, no nie isté

Microsoft ešte úplne nepotvrdil či sa vo Fortnite dočkáme cross-play funkcie medzi Xbox One a PS4, no je isté, že sa podpory tejto funkcie medzi Xbox One a ostatnými platformami dočkáme istotne.

Cross-play vo Fortnite umožní hráčom na všetkých platformách hrať proti druhým hráčom, nech už hrajú na PC, smartfóne alebo konzole. Vyhľadávanie zápasov medzi zariadeniami bude voliteľné a bude nadizajnované tak, aby umožnilo skupinke priateľov hrať spolu, keďže hranie z telefónu proti skúsenému PC hráčovi je zážitok, ktorý jednoducho nechcete prežívať každý deň.

Sony očividne nechce mať s Microsoftom nič spoločné

Spoločnosť Sony už predtým odmietla možnosť cross-play medzi PS4 a Xbox One ako pre Minecraft, tak aj pre Rocket League napriek tomu, že ju Microsoft aj Nintendo podporujú naprieč zariadeniami Xbox One, PC a Switch.

TIP REDAKCIE
Nintendo údajne opäť zdvojnásobí výrobu hracích konzol

Japonská spoločnosť si minulý rok vymyslela dosť slabú výhovorku, prečo cross-play funkciu odmieta, aj keď by mala jej pozícia vo Fortnite vydláždiť cestu pre budúce hry, aby umožnila konzolovým hráčom hrať proti sebe navzájom.