Sociálna sieť LinkedIn sa rozhodla zaviesť automatické prehrávanie videoreklám

Populárna sociálna sieť LinkedIn sa rozhodla pre krok, ktorý zrejme jedného dňa prísť musel – videoreklama ako jeden z formátov sponzorovaného obsahu.

Populárna sociálna sieť LinkedIn sa rozhodla pre krok, ktorý zrejme jedného dňa prísť musel – videoreklama ako jeden z formátov sponzorovaného obsahu.

Aj keď je možno už teraz vaša karta noviniek plná videí, Abhishek Shrivastava, produktový manažér pre LinkedIn Marketing Solutions, vysvetlil inzerentom, že jediný spôsob, ako do siete začleniť videá, je pridanie odkazov na iné stránky. Profesionálna sieť Microsoftu však teraz pripravuje nový formát reklamy, v ktorom sa bude videoreklama zobrazovať ako samostatný príspevok v tvojich novinkách.

B2B video

Pre každého, kto sleduje ostatné sociálne siete ako Facebook alebo Instagram, toto nie je žiadna exkluzívna novinka. LinkedIn však slúži trochu inému účelu, než vyššie uvedené siete. Shrivastava označil pridanie videoreklamy ako spôsob, akým priniesť “zrak, zvuk a pohyb” ochodníkom na trhu, zatiaľ čo vyhlásenia spoločnosti tvrdia, že LinkedIn “stavia predovšetkým na B2B (business to business) video”.

Videá teda môžu byť navrhnuté tak, aby vzbudili záujem ľudí o určitú značku, no zároveň môžu smerovať aj priamo na inzerenta.

LinkedIn – FOTO: TIPSCREW

Nový formát by mal byť prínosom

LinkedIn tvrdí, že nový formát od októbra testoval už s viac ako 700 inzerentmi. Výsledkom je až 3-násobne dlhší čas spojenia, než pri obyčajnom sponzorovanom obsahu.

Po zavedení nového systému videoreklamy budú mať veľké spoločnosti, ktoré hľadajú nových zamestnancov, možnosť pridať na svoj profil firmy video, ktoré hovorí napríklad o jej histórii, praktikách a prostredí.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Nové “metódy” plánuje LinkedIn zaviesť niekedy v priebehu následujúcich týždňov.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať