Instagram upravuje radenie príspevkov. Po novom uvidíme viac nových fotografií

Chronologické radenie sa späť nevracia, má k nemu však bližšie.

0
instagram

Väčšina sociálnych sietí, hlavne Facebook, preferuje takzvané algoritmické radenie príspevkov, ktoré sa zobrazujú na našej hlavnej stránke s novinkami. Systém na základe istých kľúčov určuje, ktoré príspevky sú pre nás zaujímavé, resp. ktoré vyhovujú našim záujmom.

Na svojej hlavnej stránke s novinkami tak môžete pokojne uvidieť aj tri dni starý príspevok, ktorý je však algoritmom vyhodnotený ako atraktívny vo vzťahu k vašim digitálne prezentovaným záujmom.

Algoritmické radenie príspevkov zožalo vlnu kritiky v roku 2016, kedy sa pre takéto radenie rozhodol Instagram. Sociálna sieť zameraná na fotografiu patrí do rúk Facebooku, preto zmena veľmi prekvapivá nebola. Kritike to však nebránilo.

Pri každom obnovení domácej obrazovky sa vám tak môžu zobrazovať iné fotografie nezávisle od toho, kedy boli ich autormi pridané.

instagram
FOTO: Wccftech

Instagram kritiku vypočul a rozhodol sa upraviť zobrazovanie príspevkov na hlavnej stránke s novým obsahom. Žiaľ, k chronológii sa úplne nevracia, no k istému zlepšeniu istotne dôjde. Na hlavnej stránke sa budú ako prvé zobrazovať nové príspevky. Rovnako dôjde k vypnutiu funkcie automatického obnovenia obsahu.

Namiesto toho sa v aplikácii Instagram objaví tlačidlo Nové príspevky, v rámci ktorého sa užívatelia rozhodnú, kedy chcú obsah aktualizovať. Ujsť by vám tak nemali najnovšie fotografie osôb a stránok, ktoré sledujete.

Zmenu k lepšiemu najviac pocítia bežnejší užívatelia. Pokiaľ ste náročnejší a sledujete tisíce stránok a osôb, všetky najnovšie príspevky vám Instagram prioritne ako prvé asi nezobrazí. Každopádne aj takéto vylepšenie je lepšie ako žiadne vylepšenie.

Zmeny bude Instagram zavádzať postupne v najbližších mesiacoch.