Falcon Heavy čaká ďalší let! Raketa SpaceX vynesie na orbitu vojenské satelity

Pýchu vizionára Elona Muska, nosnú raketu Falcon Heavy, čaká ďalšie prevetranie.

Pýchu vizionára Elona Muska, nosnú raketu Falcon Heavy, čaká ďalšie prevetranie. Tentokrát však so sebou nezoberie elektromobil z dielne automobilky Tesla, ale cez dve desiatky špičkových satelitov, ktoré patria nielen armáde Spojených štátov amerických.

Štart tejto ozrutne veľkej nosnej rakety je naplánovaný na mesiac jún, píše web SpaceFlightNow.

Pôjde tak v poradí už o druhý tohtoročný vzlet Falcon Heavy. Premiéra prebehla ešte začiatkom februára, kedy ju s nadšením sledoval takmer celý svet.

Ako už bolo spomínané, úloha rakety vesmírnej spoločnosti SpaceX bude tentokrát spočívať vo vynesení sofistikovanej vojenskej a vedeckej techniky na obežnú dráhu Zeme. Vďaka obrovskému ťahu zvládne so sebou zobrať podstatne ťažší náklad ako jej menšia verzia Falcon 9, preto do nákladného priestoru umiestnia dokopy až 25 satelitov. Niektoré z nich patria aj agentúre NASA alebo rôznym výskumných inštitúciám.

TIP REDAKCIE
Moderna má začiatkom roka 2022 vydať upravenú vakcínu proti variantu Omikron

Nadchádzajúca misia SpaceX nesie názov STP-2 (Space Test Program-2).

Štart rakety Falcon Heavy prebehne na rampe 39A, ktorá predstavuje súčasť floridského Kennedy Space Center. Presný dátum ale zatiaľ nepoznáme. Vieme iba o 60-dňovom okne a počiatočnom dátume (13. jún), čiže ak bude ideálne počasie, let môže prebehnúť už v tento deň.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať