Miliónový lup: Zlodeji ukradli stovky výkonných počítačov, slúžili na ťaženie kryptomeny

Na Islande vypuklo až tak obrovské kryptošialenstvo, že v dátových centrách doslova miznú zariadenia, ktoré využívajú na ťažbu digitálnych mincí.

Na Islande vypuklo až tak obrovské kryptošialenstvo, že v dátových centrách doslova miznú zariadenia, ktoré využívajú na ťažbu kryptomeny, ako je napríklad bitcoin. Skupinka šikovných zlodejov si totiž so sebou dokopy odniesla až okolo 600 výkonných počítačov.

Preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že hodnota ich lupu siaha až k dvom miliónom dolárov. Išlo totiž o veľmi pokročilý a teda aj poriadne drahý hardvér.

Je to obrovská krádež, s akou sme sa doteraz ešte nestretli,” prezradil na margo novinky miestny policajný komisár, Olafur Helgi Kjartansson. “Všetko poukazuje na veľmi dobre organizovaný zločin,” dodal, píše web Associated Press, ktorý zároveň spomína, že 11 podozrivých ľudí, a to vrátane bezpečnostných pracovníkov dotknutých dátových centier, už stihli medzičasom zadržať.

Krádež bola podľa dostupných detailov rozdelená až na štyri rôzne etapy – tri vlámania prebehli ešte počas decembra uplynulého roka, jedno zase v januári. S informáciami však vyšli na svetlo sveta až v týchto dňoch. V opačnom prípade by mohli mať s odhalením a zatknutím skupinky zlodejov citeľne väčšie problémy.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať