mozog

Nová doba: Miliardár si nechá preniesť mozog do počítača, musí však zomrieť

Mladý miliardár Sam Altman chce žiť naveky.

Američan a miliardár Sam Altman chce zachovať nielen svoje spomienky naveky. Pomôže mu s tým start-up Nectome, ktorý ponúka tieto futuristické služby každému, kto o ne prejaví záujem.

Musí sa však pripraviť na to, že po realizácii sofistikovaného procesu už nebude nič ako predtým, pretože príde o svoje fyzické telo. Jednoducho povedané – zomrie. Jediné, čo z neho zostane, je obsah jeho mozgu. Ten prostredníctvom simulácie premiestnia do počítača, čiže bude existovať iba v digitálnej podobe s prístupom k digitálnej diaľnici, inými slovami k internetu.

Počas procesu prebehne injekcia smrteľných chemikálií, vďaka čomu zabalzamujú jeho mozog, aby tak odborníci zo spoločnosti Nectome mohli pokračovať v realizácii hlavného kroku, po ktorom ho čaká takzvaná nesmrteľnosť. Ak sa podarí jeho vedomie týmto spôsobom predsa len zachovať, v neďalekej budúcnosti by mohlo byť súčasťou robotov v ľudskej podobe, takže nezostane uväznené iba na internete.

TIP REDAKCIE
LiveLeak skončil: Web s drsnými videami ukončil prevádzku po 15 rokoch

Niečo také sa dá z legislatívneho uhla pohľadu uskutočniť až v piatich štátoch USA.

32-ročného miliardára to celé vyjde 10-tisíc dolárov, píše web MIT Technology Review. Zoznam záujemcov je však podstatne väčší, pretože v ňom momentálne figuruje dokopy až 25 ľudí.

Total
15
Zdieľaní