Tesla Roadster 2

Nový Tesla Roadster je rýchlejší ako Bugatti Chiron vďaka raketovej technológii

Zemetrasenie v automobilovom priemysle vzniklo aj vďaka technologickým vymoženostiam vesmírnej spoločnosti SpaceX.

Zemetrasenie v automobilovom priemysle vzniklo aj vďaka technologickým vymoženostiam vesmírnej spoločnosti SpaceX. Elon Musk prezradil, že tie Tesle sprístupnili revolučné možnosti a výsledok je vidieť na jednej z jej noviniek.

Roadster vďaka nim totiž zrýchli z rovnej nuly na rovnú stovku iba za 1,9 sekundy, čiže je presne o 0,5 sekundy lepší než legendárny super-športiak Bugatti Chiron. Najlepšie na tom celom ale je, že nebude stáť milióny ako kúsky od konkurencie, ale iba okolo 200-tisíc dolárov, pritom ponúkne aj výrazne pokročilejšiu elektroniku, nulové emisie vrátane unikátne prevedeného minimalistického interiéru vo futuristickom kabáte.

Raketové technológie otvoria americkej automobilke úplne nové možnosti. Jej CEO, Elon Musk, ich nazval revolučnými a keď sa pozriete na technické špecifikácie nového Roadsteru, tak vás o tom aj adekvátne presvedčia.

Vzájomná pomoc

Zdieľanie technologických kapacít medzi Teslou a SpaceX poskytne obom stranám výrazný konkurenčný náskok. Jedna spoločnosť môže vyťažiť z tvrdej práce druhej spoločnosti a naopak, čím ušetrí náklady aj čas.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

Takúto taktiku ale nezvolili po prvýkrát – niečo podobné nastalo ešte dávnejšie pri vývoji špeciálneho režimu Ludicrous, ktorý vás doslova zatlačí do sedadiel. Bez pokročilých materiálov vesmírnej spoločnosti by sa im na tú dobu až dychberúca akcelerácia len tak nepodarila.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať