Apple Watch zachraňovali: Mamička s bábätkom vďaka hodinkám zavolala pomoc

Inteligentné hodinky z dielne kalifornského jabĺčka pomáhali pri dopravnej nehode.

Inteligentné hodinky z dielne kalifornského jabĺčka pomáhali pri dopravnej nehode. Keďže boli ihneď po ruke, poslúžili na pohotové privolanie prvej pomoci. V opačnom prípade by situácia nemusela dopadnúť až tak hladko, ako dopadla.

Účastníkmi nehody boli dve autá, pričom jedno z nich šoférovala mamička s iba 9-mesačným bábätkom. Keď do nich vrazilo to druhé, ktoré pre zmenu šoféroval opitý vodič, po aktivácii airbagov jej nezostávalo nič iné, ako siahnuť po SOS funkcionalite Apple Watch na jej zápästí.

Stratila som asi na minútu vedomie a nič som nevidela. Moje oči boli dokorán otvorené, avšak všetko, čo som videla, bolo iba čierne. Moje ruky lietali zo strany na stranu, aby našli môj telefón, no onedlho som si uvedomila, že mám na sebe moje hodinky, prostredníctvom ktorých som zavolala na číslo 911.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dávajte si pozor na NOVÚ SMS-ku, môžete prísť o peniaze!

Žena zostala po havárii v šoku, takže nie je žiadnym veľkým prekvapením, že mala s hľadaním svojho iPhonu obrovské problémy. Strata orientácie či pamäte a fyzické obmedzenie mohli oboch pasažierov dostať do problémov, no keďže si v kritickej chvíli všimla hodinky Watch, dlho neotáľala a prostredníctvom spomínanej funkcionality okamžite zavolala záchranárov.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať