Samsung predstavil obludu! Nový SSD disk ponúka až 30 TB úložisko

2,5″ novinka so značkou Samsung prichádza približne po dvoch rokoch od predstavenia 15 TB predchodcu.

2,5″ novinka so značkou Samsung prichádza približne po dvoch rokoch od predstavenia 15 TB predchodcu. Tohtoročný SSD disk má až dvojnásobne väčšiu kapacitu vrátane dychberúcich rýchlostí. 

Čerstvo predstavený kúsok nesie označenie PM1643, ponúka až 30 TB (presnejšie 30,72), 40 GB DRAM, nový ovládač a ako naznačuje samotná špecifikácia, v bežných osobných počítačoch ho tak skoro neuvidíme. Jeho prítomnosť by totiž veľmi výrazne navýšila cenovku zariadenia, preto si na ňom zgustnú predovšetkým moderní biznis zákazníci.

SSD disk tvorí kombinácia 32 NAND flash pamätí s kapacitou 1 TB a tie zase 16 vrstiev 512 Gb vertikálnych NAND čipov, informuje The Verge. Novinka z dielne kórejského giganta dokáže zapisovať dáta pri rýchlosti 1 700 a čítať pri rýchlosti 2 100 MB za jednu jedinú sekundu, čo je v porovnaní s priemernou konkurenciou na pultoch obchodov diametrálne odlišná úroveň.

TIP REDAKCIE
Aplikácia pre veriacich? Startup Dio vám umožní vyspovedať sa cez telefón či četovať s farárom

Aj keď hromadná výroba už začala, o cene a ani dostupnosti zatiaľ nepadlo ani slovo. Vieme iba to, že Samsung plánuje k 30 TB SSD disku PM1643 poskytovať až 5-ročnú záruku.