Aplikácia Bitcoin Flip (FOTO Marek Urban)

Ako si už nepochybne mnohí z vás všimli, takzvané kryptomeny doslova ovládli celý svet. Počujeme o nich v škole, v práci, doma, na internete a dokonca aj v krčme pri pive – jednoducho takmer všade, kde sa počas všedného dňa objavíme. Nie však každý rozumie tomu, čomu hovoríme obchodovanie s bitcoinom alebo takým litecoinom.

Preto dnes nájdeme ako v App Store, tak aj v Android alternatíve Google Play Store množstvo užitočných aplikácií pre smartfóny, ktoré nám chcú ukázať čaro kupovania alebo predávania kryptomien. A jednou z takých je aj Bitcoin Flip.

Ide o veľmi pekne spracovaný, jednoduchý a zároveň i celkom zábavný simulátor obchodovania s kryptomenami. V tomto prípade vám nehrozí absolútne žiadne riziko, že skončíte na ulici, pretože miesto reálnych peňazí používate iba tie fiktívne.

Je to teda akási pomôcka pre každého, kto ešte nemá s obchodovaním žiadne reálne skúsenosti. Aplikáciu mu v jednoduchosti ukáže, čo všetko ho v takom prípade čaká, ako niečo také vôbec prebieha a čo asi tak môže od tejto čoraz populárnejšej aktivity očakávať.

Poďme sa teda na ňu pozrieť trošku bližšie.

Aplikácia Bitcoin Flip

Ako vidíte na screenshotoch trošku nižšie, aplikácia pozostáva z dvoch hlavných obrazoviek. Na jednej je zobrazený dynamický graf s aktuálnym kurzom niektorej z tých najznámejších kryptomien, ako je napríklad Bitcoin, Ethereum alebo Litecoin, a na tej druhej zase nájdete jednotlivé rebríčky s najlepšími používateľmi, kde sú okrem iného i vaše štatistiky.

Súperiť môžete s priateľmi z Facebooku, s celým svetom alebo iba s tými, ktorí sú z tej istej krajiny ako vy. Bitcoin Flip je teda o tom, aby sa používateľ snažil prostredníctvom obchodovania s kryptomenami navýšiť svoj počiatočný kapitál a bol tak lepší ako ostatní.

TIP REDAKCIE
MIUI 11 od Xiaomi: Zoznam zariadení, ktoré získajú aktualizáciu
Aplikácia Bitcoin Flip vrátane jej globálneho alebo lokálneho rebríčka

Po spustení aplikácie začínate s fiktívnou sumou 5 000 dolárov a jedna investícia môže dosahovať hodnotu vo výške buď 250 alebo 500 dolárov. Neskôr aj 1 500 či 2 500, no predtým treba splniť určité podmienky, aby sa vám tieto dve možnosti sprístupnili.

Čo sa týka spomínaného grafu, každá jedna kryptomena má vlastný, kde sú z logických dôvodov zobrazené odlišné hodnoty. Je teda na používateľovi, s ktorou bude chcieť obchodovať.

Keď si niektorú z nich vyberie a stlačí jedno z nižšie zobrazených tlačidiel so šípkami v rôznych farbách, v tom momente zrealizuje investíciu vybranej sumy a tým otvorí obchod. Ďalším stlačením príslušného tlačidla ho v tej správnej chvíli už iba zavrie, po čom mu aplikácia vypočíta sumu, akú buď prerobil alebo zarobil.

Keď zarobíte, k základnému kapitálu sa vám potom pripočítajú (viď stredný screenshot vyššie) nadobudnuté drobné, vďaka tomu sa polepšia vaše štatistiky a vy v rebríčkoch opäť postúpite trošku vyššie. Všetko záleží už iba od toho, kedy obchod zavriete. K dispozícii sú navyše aj limity, a to ako na minimalizáciu prehry, tak aj maximalizáciu výhry.

Simulácia reálnych podmienok

Najlepšie na tom celom ale je, že kurz, s akým operujete v aplikácii Bitcoin Flip, odzrkadľuje skutočnú situáciu vo svete kryptomien.

Dáta sú synchronizované prostredníctvom internetu a zároveň pochádzajú z dôveryhodných zdrojov. Možno teda povedať, že máme na učenie základov k dispozícii reálne podmienky, čo spestruje ešte aj prítomnosť rebríčkov, vďaka čomu bude motivácia byť neustále lepší.

História uzavretých obchodov vrátane možnosti dokúpenia fiktívnych peňazí

Dá sa povedať, že Bitcoin Flip ponúka asi všetko, čo ocení každý jeden začiatočník v obchodovaní s kryptomenami. Mobilný trenažér ho pri simulácii reálnych podmienok kryptosveta naučí základy a tie potom môže využiť na postup do ďalšieho levelu, čiže pri skutočnom nakupovaní a predávaní bitcoinu alebo iných digitálnych mincí.

TIP REDAKCIE
ROZHOVOR s odborníkmi na kryptomeny: Zmenia svet tak, ako ho zmenil internet

Aplikáciu nájdete v App Store a aj v Google Play Store úplne zdarma, takže za vyskúšanie vôbec nič nedáte. Vývojári navyše sľubujú, že vás nebudú otravovať ani žiadne reklamy.