Ešte väčší než Note: Tento rok má prísť gigantický 6,5“ iPhone s OLED displejom od LG!

Čaká nás tento rok vôbec najväčší iPhone?

0
iPhone X
iPhone X. Foto: Lukáš Zachar

To sa nám ale mení situácia, že? Spoločnosť, ktorá ešte pred niekoľkými rokmi tvrdila, že „veľké telefóny si nikto nekúpi“ sa chystá predstaviť vôbec najväčší iPhone. Tvrdia to informácie z Južnej Kórey.

Podľa servera The Investor má Apple začať diverzifikovať dodávateľov OLED panelov. Displeje v novom iPhone budú už tento rok pochádzať nie len od Samsungu, ale aj od LG Display. To však nie je všetko. LG Display má pre Apple vyrobiť 15 až 16 miliónov panelov, čo znamená, že väčšinu aj naďalej vyrobí Samsung. Apple, koniec koncov, ročne predá viac ako 200 miliónov zariadení.

LG bude vyrábať väčšie OLED panely

Zaujímavá je aj informácia o tom, ktorá spoločnosť bude vyrábať aké veľké displeje. Samsung sa má sústrediť na 5,8 alebo 6,0-palcové OLED panely, zatiaľ čo LG Display má produkovať až 6,5-palcové panely.

Nový iPhone teda bude pravdepodobne mať aspoň dve verzie, jedna z nich bude veľkosťou podobná iPhone X, druhá bude podstatne väčšie. Len pre porovnanie, Samsung Galaxy Note 8, jedno z najväčších zariadení, ktoré sa ešte dá ako-tak pohodlne používať, ponúka 6,3-palcový displej.

Analytici súhlasia

Novinky pochádzajúce od kórejských zdrojov sa zhodujú aj s tým, čo očakáva uznávaný analytik zo spoločnosti KGI, Ming-či Kuo. Zároveň však treba poznamenať, že nejde o overené správy, takže realita môže byť nakoniec iná.