Apple kapituluje: Vydá aktualizáciu, v ktorej si budeš môcť vypnúť spomalenie iPhonu!

Apple vydá novú aktualizáciu, ktorá ti umožní vypnúť spomalenie.

0
iphone 8
Šéf Apple, Tim Cook © Business Insider

Tak sa to stalo. Apple nakoniec neustál tlak verejnosti a prichádza s ďalším riešením. V pripravovanej verzii firmvéru totiž príde aj funkcia, ktorá ti umožní vypnúť obmedzovanie výkonu. Tú spoločnosť zaviedla kvôli batériám, ktoré už v starších modeloch nedokážu dodávať dostatočný elektrický prúd pre plný výkon procesoru.

Americký výrobca sa nakoniec podradil vôli svojich zákazníkov. Momentálne pracuje na softvérovej aktualizácii, ktorá majiteľom iPhonov umožní vypnúť obmedzenie chrániace batériu. Tá totiž s pribúdajúcim vekom, resp. pribúdajúcim počtom nabíjacích cyklov, nedokáže dodávať dostatočný prúd procesoru. Jej preťaženie sa môže prejaviť zásekmi telefónu alebo samovoľným reštartovaním.

Neutíchajúca kritika

To, že Apple softvérovo obmedzuje svoje telefóny sa predpokladalo už dávnejšie. Firma s pravdou von vyšla koncom minulého roka a odvtedy čelí neutíchajúcej kritike. Do správania výrobcu sa obuli samotní zákazníci, francúzska vláda ale aj americkí guvernéri.

Nová aktualizácia by mala používateľov lepšie informovať o tom, kedy ich iPhone automaticky znižuje výkon. „Ak to nechcete, budete to môcť vypnúť,“ odkazuje šéf Apple, Tim Cook. Apple takýto postup pochopiteľne neodporúča.

Naopak, Android výrobcovia svojim zákazníkom jasne odkázali, že oni telefóny nespomaľujú. Navrhujú ich tak, aby spomaľovanie nutné nebolo.