Čo sa to deje? Microsoft vydal záplatu pre počítače s AMD. Tie teraz nevedia nabehnúť

Microsoft robí všetko preto, aby spolu s výrobcami čipov priniesol rýchlu záplatu novo objavených chýb Meltdown a Spectre.

Microsoft robí všetko preto, aby spolu s výrobcami čipov priniesol rýchlu záplatu novo objavených chýb Meltdown a Spectre. Len po týždni po spustení aktualizácie ju však musel pre vlastníkov určitých modelov AMD procesorov zablokovať. Čo sa teda deje?

Oprava skutočne spravila všetko preto, aby pomohla ochrániť Windows. Počítače s niektorými AMD procesormi sa totiž do Windowsu vôbec nevedia dostať, čo je obrovský problém.

Po prešetrení sme presvedčení, že niektoré AMD čipsety sa nesprávajú tak, ako je vyznačené v dokumentácii, ktorú Microsoft obdržal ku pripraveniu bezpečnostnej záplaty,“ informoval gigant z Redmondu.

Samotná oprava sa tak stala chybou. Obe spoločnosti majú teraz spoločne pracovať na novom aktualizačnom balíčku, ktorý by mal chybu opraviť.

Je celkom šokujúce, že tak veľký výrobca procesorov, ako AMD, nedokáže ku každému modelu pripraviť dokumentáciu, ktorá je otestovaná a určite funguje. Nemožnosť prístupu k svojim súborom a programom môže byť pre mnohých zdrvujúca, takže pevne veríme, že ku náprave dôjde čo najskôr.

TIP REDAKCIE
Toto sú najlepšie aplikácie a hry tohto roka v Apple App Store

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať