Ako sa očakávalo, tak sa aj stalo. Len krátko po smršti ráznych policajných akcií vyplávali na povrch informácie od juhokórejských medií, že miestna vláda bude od obchodníkov s digitálnymi mincami vyžadovať, aby poctivo odvádzali dane.

O aké percentá teda pôjde? Ako informuje web Coin Telegraph, dokopy tu hovoríme o čísle 24,2 percenta – z toho je 22 percent korporátna daň a 2,2 percenta zase daň z príjmu.

Nejde však o žiadne špekulácie, ale o niečo, čo ešte začiatkom tohto týždňa verejne vyhlásili vládni predstavitelia. Podobný krok sa aj očakával, obchodovanie s kryptomenami, ako je napríklad Bitcoin, naberá na obrátkach, a to pre štátnu pokladnicu znamená iba jedno – nový a zároveň aj poriadne bohatý zdroj daní. Je teda iba otázkou času, kedy sa pridajú ďalšie a ďalšie štáty vrátane Slovenska, o čom bola reč ešte trošku dávnejšie.

Juhokórejský web Yonhalp píše, že miestna zmenáreň Bithumb vlani zarobila takmer 300 miliónov amerických dolárov, z čoho po odpočítaní plus-mínus jednej štvrtiny zostane zhruba o 60 až 75 miliónov menej.