Južná Kórea zakročila: Zmenárne kryptomien tam budú musieť platiť takéto dane

Ako sa očakávalo, tak sa aj stalo.

Ako sa očakávalo, tak sa aj stalo. Len krátko po smršti ráznych policajných akcií vyplávali na povrch informácie od juhokórejských medií, že miestna vláda bude od obchodníkov s digitálnymi mincami vyžadovať, aby poctivo odvádzali dane.

O aké percentá teda pôjde? Ako informuje web Coin Telegraph, dokopy tu hovoríme o čísle 24,2 percenta – z toho je 22 percent korporátna daň a 2,2 percenta zase daň z príjmu.

Nejde však o žiadne špekulácie, ale o niečo, čo ešte začiatkom tohto týždňa verejne vyhlásili vládni predstavitelia. Podobný krok sa aj očakával, obchodovanie s kryptomenami, ako je napríklad Bitcoin, naberá na obrátkach, a to pre štátnu pokladnicu znamená iba jedno – nový a zároveň aj poriadne bohatý zdroj daní. Je teda iba otázkou času, kedy sa pridajú ďalšie a ďalšie štáty vrátane Slovenska, o čom bola reč ešte trošku dávnejšie.

TIP REDAKCIE
Google vyrába novú miniaplikáciu: Ukáže, koľko času trávime so smartfónom

Juhokórejský web Yonhalp píše, že miestna zmenáreň Bithumb vlani zarobila takmer 300 miliónov amerických dolárov, z čoho po odpočítaní plus-mínus jednej štvrtiny zostane zhruba o 60 až 75 miliónov menej.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať