iPhone SE 2 (FOTO Concept Creator)

Tento rok bude iný, pretože sa konečne dočkáme aj ďalšej generácie obľúbeného modelu s malou konštrukciou, ktorému hovoríme iPhone SE. Očakávaný nástupca by mal mať lepšie vnútornosti, tenšie rámiky a aj odlišné vizuálne prevedenie.

To znamená, že by sme sa mali už niekedy koncom marca dočkať kombinácie kovového rámika s dvomi kusmi odolného skla, čo zároveň otvorí dvere pre čoraz populárnejšie bezdrôtové nabíjanie s univerzálnou Qi certifikáciou. S podobnými informáciami len nedávno vyrukoval web tekz24, pričom ten ich mal získať od veľmi dobre oboznámeného zdroja z priemyselného prostredia.

iPhone SE 2 vraj prevezme dizajn od minuloročného iPhonu 8, avšak s výnimkou prednej strany. Či bude opäť v ponuke 4-palcová uhlopriečka, je teraz otázne, no ak kalifornské jabĺčko uberie z rámikov okolo displeja, o čom niet pochýb, môže potom mierne natiahnuť jeho veľkosť a aj napriek tomu neporastú rozmery konštrukcie. Do úvahy preto pripadá o zhruba 0,2-palca väčšia obrazovka, na akú sme zvyknutí.

A výkon? Tak ten vraj tentokrát dostane na starosti starší, ale stále schopný čipset A10 Fusion z modelov iPhone 7. Vzhľadom k nižšej cenovke sa však nemáme ani čomu čudovať – ak chce Apple priniesť úplne nový iOS smartfón v kompaktnom tele a s dobrou dostupnosťou, musí recyklovať staré súčiastky, aby náklady nevystrelili príliš vysoko.

Najväčšie zmeny nastanú v dizajne

Čo sa týka zostávajúcich technických špecifikácií iPhone SE 2, ako je napríklad operačná pamäť RAM, rozlíšenie hlavného fotoaparátu či veľkosti úložiska, tie vraj neprejdu žiadnou badateľnou zmenou. Samozrejme, kvalita fotografií a videí viac ako určite porastie, no spomínané čísla s najväčšou pravdepodobnosťou zostanú tam, kde teraz sú.

TIP REDAKCIE
Smartfón z budúcnosti: Honor predstavil bezrámikový Magic 2!

Medzi potenciálne výnimky patrí akurát tak kapacita akumulátora. Ani tu ale nie je čo oslavovať, nejakých 60 mAh navyše nás z agónie slabej výdrže rozhodne nevykúpi. Ak však zoberieme do úvahy opäť o niečo energeticky efektívnejší hardvér, ktorým by mal byť nový SE 2 vybavený, nejaké to zlepšenie vďaka nemu určite pocítime.

iPhone SE 2 (FOTO Concept Creator)