Obyvatelia Havaja v šoku: Na telefón im prišlo varovanie o blížiacej sa balistickej rakete

Sobotňajší deň sa na Havaji nezaradí medzi tie najvydarenejšie. Smartfóny sa totiž rozžiarili dosť znepokojujúcou správou:

Sobotňajší deň sa na Havaji nezaradí medzi tie najvydarenejšie. Smartfóny sa totiž rozžiarili dosť znepokojujúcou správou: „BALLISTIC MISSILE THREAT INBOUND TO HAWAII. SEEK IMMEDIATE SHELTER. THIS IS NOT A DRILL.“ Môžeme to preložiť ako „Hrozba blížiacej sa balistickej rakety, okamžite vyhľadaj úkryt. Nejde o cvičenie.“

Ako si iste dokážeš predstaviť, po prečítaní tejto správy mnohí spustili paniku a stres. Koniec koncov, nikto nevedel či sa na Havaj skutočne nerúti jadrová zbraň. Prerušené bolo aj televízne vysielanie, v ktorom odznela veľmi podobná správa. Ako to vyzeralo si môžeš pozrieť nižšie.

https://youtu.be/5X-x5KtE9mg

Našťastie na Havaj nemierila žiadna raketa a nehrozilo tak nebezpečenstvo, čo na svojom Twitteri potvrdila členka americkej Snemovne reprezentantov za 2. havajský dištrikt, Tulsi Gabbardová. Išlo teda o planý poplach, ktorý sa im akosi vymkol spod kontroly.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Telekom ukázal vianočnú ponuku na rok 2021. Toto všetko môžete získať!

https://twitter.com/amandawgolden/status/952241243374862336

Vzhľadom na neutíchajúce napätie medzi prezidentom Spojených štátov, Donaldom Trumpom a hlavou Severnej Kórey, Kim Čong-unom sa dalo očakávať, že Spojené štáty posilnia obranu a systémy, ktoré sú navrhnuté tak, aby čo najlepšie chránili svojich občanov. Je ale nutné podotknúť, že na Havaji nie sú žiadne protiatómové kryty a aj keby boli, miestni rezidenti by mali na transport do úkrytu len 12 až 15 minút.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať