Blizzard otvorene: V roku 2019 žiadnu väčšiu hru nečakajte

Je to tak. Podľa slov spoločnosti Blizzard Entertainment sa ešte v najbližších desiatich mesiacoch nedočkáme žiadneho “väčšieho vydania”.

Je to tak. Podľa slov spoločnosti Blizzard Entertainment sa ešte v najbližších desiatich mesiacoch nedočkáme žiadneho “väčšieho vydania”.

K celej situácii sa vyjadril aj prezident Activision Blizzard, Collister Johnson: “V tomto roku očakávame nižšie výnosy. V roku 2018 sme dosiahli vysoké čísla vďaka vydaniu World of Warcraft: Battle for Azeroth. Tento rok nemáme tak vysoké očakávania, keďže neplánujeme vydať žiadnu väčšiu hru.”

“Väčšia” hra

Mnohých však zaujíma, čo spoločnosť myslí “väčšou” hrou. Tento rok má totiž vyjsť Diablo: Immortal a dokonca aj klasická verzia hry World of Warcraft, teda World of Warcraft Classic. Či to už teda znamená, že ani jedného z týchto titulov sa tento rok nedočkáme, alebo jednoducho tieto hry Blizzard nepovažuje za “väčšie”, je jasné, že to pre nás neveští žiadnu dobrú správu.

TIP REDAKCIE
Louvre z pohodlia domova či grilovačka s televízorom Terrace? So Samsungom sa to dá!

Nie všetko je však stratené čo sa týka nového Diabla (nehovoriac o Diablo: Immortal). Blizzard totiž údajne zháňa ľudí na “nepredstavený Diablo projekt”, čo znamená, že niečo sa zrejme predsa len chystá a už čoskoro sa môžeme dočkať predstavenia Diablo 4.

Ako to však bude v skutočnosti už ukáže len čas.