Kalifornský gigant doplatí na svoje nekalé úmysly, a to tak, že značná časť majiteľov starších generácií radšej siahne po výmene akumulátora. Keď ho vymenia, nepocítia, že iPhone ubral na výkone, čiže im nezačne len tak z ničoho nič sekať.

Miesto kúpy úplne nového smartfónu tak vedia ešte rok prežiť s tým súčasným a tým pádom aj čo to ušetriť.

Ako odhadujú ostrieľaní analytici vrátane Marka Moskowitza z Barclays, akciovú ponuku Apple môže do konca tohto roka využiť až niečo okolo pol miliardy iPhonov, čo je asi 77 percent zo všetkých kusov po celom svete. A keďže ide o naozaj veľké číslo, jabĺčko to adekvátne pocíti na tohtoročných predajoch, hoci časť zo straty vykompenzuje doslova masový predaj čerstvých akumulátorov.

Časovo obmedzená ponuka amerického výrobcu, ktorá trvá ešte 11 mesiacov, zahŕňa výmenu starej batérie za novú, za čo v autorizovaných servisoch nezaplatia pôvodných 79 dolárov, ale iba 29. Miesto niekoľkých stoviek za iPhone 8 alebo nový iPhone X teda dajú iba necelé tri desiatky.

 • diskutér

  vie už niekto, o ktoré typy sa jedná… stále sa píše, že vymenia batériu…ale komu???

 • Johan Nohaj

  Predsa priznali ojeb na ludi. Maju co chceli. Ludia, dajte si vymenit vsetko.

 • Romanexko

  Som rad ze som sa zbavil iPhonu 6s este pred tymto fiaskom.. je pekne ze dali akciu na baterie lenze problem je v tom ze origo nahradne baterie apple nevyraba cize pouzivatelom tam nahodia nahradne baterie od 3.stran a tie nemaju ani zdaleka taku vydrz a zivotnost ako tie priamo od vyroby…

 • debataopravde

  Jablcka nam zacinaju nejak hnit…