Apple Store museli evakuovať: iPhone sa prehrial a jeho batéria začala dymiť

Pre Apple je tento týždeň akýsi nešťastný. Po tom, ako musel čeliť sťažnostiam ľudí ohľadom vytrhávania vlasov na iPhone X museli evakuovať jeden z jeho Apple Storov.

Pre Apple je tento týždeň akýsi nešťastný. Po tom, ako musel čeliť sťažnostiam ľudí ohľadom vytrhávania vlasov na iPhone X museli evakuovať jeden z jeho Apple Storeov. Stalo sa tak ešte vo švajčiarskom Zürichu, kde sa jeden z iPhonov nečakane prehrial a začal dymiť.

iPhone, o ktorom je reč, práve rozoberal jeden zo zamestnancov. Jeho batéria sa zrazu prehriala a začala dymiť. Zamestnancovi okrem toho popálila ruku, čo neskôr potvrdil aj server Reuters.

Na miesto dorazila aj miestna polícia, ktorá situáciu opísala takto: “V budove sa mierne nahromadil dym, ktorý spôsobil, že približne 50 zákazníkov a zamestnancov muselo opustiť budovu.“ Sedem ľudí muselo byť ošetrených privolanými záchrannými zložkami, nikto však nebol vážne zranený.

Zamestnanci sa zachovali správne,“ dodala polícia. „Batériu zasypali pieskom a zapli ventiláciu, vďaka čomu bol dym okamžite pod kontrolou,“ ukončil hovorca vyjadrenie.

TIP REDAKCIE
Sony chystá herný ovládač pre smartfóny: Podobá sa na DualShock

Miestne médiá zistili, že telefón, ktorý sa prehrial a spôsobil celý incident bol iPhone 6 Plus, ktorému mala byť vymenená batéria. Išlo pravdepodobne o výmenu z dôvodu spomaľovania zariadení, ku ktorému sa Apple priznal len nedávno.

V skratke

Apple spomaľuje staršie zariadenia kvôli tomu, aby ochránil batérie. Po výmene batérie dôjde k automatickému navýšeniu výkonu. Kvôli takémuto prístupu momentálne čelí niekoľkým žalobám, ktoré presahujú čiastku 1 miliardu dolárov. Spoločnosť pre nespokojných zákazníkov pripravila akciu. Namiesto pôvodných 79 dolárov za výmenu batérie im teraz stačí zaplatiť 29 dolárov.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať