Alza

Alza trhá rekordy: Obľúbený obchod oznámil minuloročné tržby, ide až o 830 miliónov eur

Populárny gigant s elektronikou nabitým portfóliom opäť zdvihol latku trošku vyššie.

Populárny gigant s elektronikou nabitým portfóliom opäť zdvihol latku trošku vyššie. Jeho celkové tržby totiž medziročne porástli o viac ako 20 percent, pretože sa mu podarilo dosiahnuť doslova rekordný obrat.

Reč tu je o sume v hodnote viac ako 830 000 000 eur bez dph. Obchod Alza oznámil tieto predbežné obchodné výsledky prostredníctvom tlačovej správy, ktorej súčasťou bola aj prehľadná a veľmi zaujímavá infografika o roku 2017, kde sú zahrnuté viaceré európske krajiny. Ak vás teda tieto informácie zaujímajú, v jej plnej paráde ju nájdete trošku nižšie.

Za rok 2017 jsme obsloužili přes 2,9 milionů unikátních zákazníků, odbaveno bylo přes 7,9 milionů objednávek. Téměř 30 % z nich bylo uskutečněno z mobilních zařízení,“ prezradil  podpredseda predstavenstva Alza.cz a.s., Tomáš Havryluk, pričom dodal, že „nejčastěji bývá zboží vyzvednuto osobně – buď přímo v kamenných pobočkách (celkem 49 prodejen) nebo v AlzaBoxech (78 napříč všemi zeměmi), využívá toho téměř 73 % zákazníků.

Čo sa týka jednotlivých krajín na území Európy, ako je napríklad Slovensko, tak aj tam bol zaznamenaný nejaký ten rast tržieb. Konkrétne u nás si gigant Alza prilepšil tiež takmer o 20 percent, zatiaľ čo v susednom Česku o necelých 18. V celej Európe dokonca až o 80 percent, z čoho si taktiež susedné Maďarsko ukrojilo približne 40, a to z neho spravilo “jednoznačne najväčší trh”.

Viac detailov už ale nájdete v spomínanej infografike.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať