Bola to otázka času: Samsung začal s výrobou čipov na ťaženie kryptomeny

Juhokórejský gigant spotrebnej elektroniky kuje podľa čerstvých informácií ďalšie ambiciózne plány.

Juhokórejský gigant spotrebnej elektroniky sa podľa čerstvých informácií začína pomaličky, ale za to isto angažovať v ďalšej lukratívnej oblasti spotrebiteľského trhu. Tentokrát sa zameria na jeden z aktuálnych internetových trendov, kryptomeny, vďaka ktorým môže jeho profit značne porásť. 

Miestne média vyrukovali s tvrdením, že spoločnosť Samsung začala s hromadnou produkciou špecializovaných čipov, ktoré sú ale určené pre jedného veľkého odberateľa, čínsku spoločnosť bez bližšie známej identity, píše CoinDesk, so zameraním na výrobu hardvéru na ťaženie kryptomien. Tie však jeden z predstaviteľov giganta aj rovno potvrdil, a to pre web TechCrunch.

Za podpultovými informáciami stojí kórejský web The Bell, kde sa spomína aj to, že vývoj ukončili minulý rok a už začiatkom tohto začala výroba vo veľkých množstvách.

Takzvané ASICs (Application-Specific Integrated Circuits) pre takzvané ťažobné súpravy majú prispôsobenú technickú špecifikáciu špecifickým požiadavkám minerov, inými slovami aj ťažicov, ktorí chcú poskytovaním svojho výpočtového výkonu na realizáciu transakcií niečo zarobiť. A keďže je momentálne okolo kryptomien obrovský rachot, dopyt po takomto type hardvéru rastie doslova raketovou rýchlosťou.

TIP REDAKCIE
Päťoká Nokia 9 nakoniec nedostane aktualizáciu na Android 11

Vidieť to predsa môžeme aj na prázdnych regáloch obchodov s elektronikou, kde doslova chýbajú grafické karty.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať