NASA pošle k Alfa Centauri vesmírnu loď, aby preskúmala najbližšiu hviezdnu sústavu

Americká vesmírna agentúra má v pláne vyraziť za hranice našej slnečnej sústavy.

Americká vesmírna agentúra má v pláne vyraziť za hranice našej slnečnej sústavy. Nie však tak skoro, pretože technológie, ktoré na to potrebuje, ešte zatiaľ ani neexistujú. 

Stať by sa tak malo až okolo roku 2069, kedy má legendárna misia Apollo II, počas ktorej chodili prví ľudia po povrchu Mesiaca, oslavovať 100. výročie.

Destináciou prieskumnej vesmírnej lode bude tentokrát najbližší hviezdny systém, čiže inými slovami aj Alfa Centauri, kde sa nachádza štvrtá najjasnejšia hviezda na našej oblohe. Samotný let vraj preto potrvá približne 44 rokov. Všetko záleží už iba od rýchlosti technologického pokroku.

O ambicióznych plánoch NASA informoval web NewScientist, pričom spomína, že vesmírny projekt zatiaľ nedostal ani vlastný názov. Hovoríme tu teda o niečom, čo je ešte iba v úplnom zárodku.

Podnet pochádza z amerického zákona o financovaní z roku 2016, ktorý NASA prikazuje študovať medzihviezdne cestovanie, aby do roku 2069 dosiahli aspoň 10 percent rýchlosti svetla.

TIP REDAKCIE
Apple prekonáva očakávania: GPU v novom M1 Max má viac hrubého výkonu ako PlayStation 5!

Úloha prieskumnej lode má spočívať v bádaní po mimozemskom živote, preto zamerajú jej pozornosť najmä na miestnu exoplanétu Proxima b, píše SlashGear.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať