playstation 4

AKTUÁLNE: PlayStation 4 bola prelomená, možno prídu cheaty!

Majitelia PlayStation 4 tento rok dostanú veľmi nezvyčajný darček. Vývojárovi, ktorý sa nazýva SpecterDev sa totiž podaril husársky kúsok. Podarilo sa mu totiž obísť kernel v PlayStation 4 (firmvér 4.05).

Majitelia PlayStation 4 tento rok dostanú veľmi nezvyčajný darček. Vývojárovi, ktorý sa nazýva SpecterDev sa totiž podaril husársky kúsok. Podarilo sa mu totiž prelomiť kernel v PlayStation 4 (firmvér 4.05).

Kód, ktorý je na Githube dostupný pod označením „namedobj“ ľuďom v praxi umožňuje spustenie softvéru tretích strán, a to na úrovni kernelu, čo vývojárom umožní konzolu „jaibbreaknúť“.

Ak sa pýtaš, čo taký Jailbreak dokáže, tak vedz, že na konzolu pomocou neho môžeš nainštalovať rôzne modifikácie, cheaty alebo inštaláciu vlastných aplikácií.

Tento „hack,“ ak to tak môžeme nazvať je podľa jeho tvorcu pomerne stabilný. Nespadol v 95 % testov, pričom v budúcnosti pravdepodobne pribudnú rôzne vylepšenia.

Vedenie Sony s novinkou v žiadnom prípade nebude spokojné. Dá sa teda očakávať, že už čoskoro vydajú novú aktualizáciu, ktorá sa pokúsi odstrániť zraniteľnosť schopnú spôsobiť veľa problémov.

TIP REDAKCIE
Najväčší medzigeneračný rozdiel? MacBook Pro s M1 Max ponúka až o 181 % rýchlejšiu grafiku

Viac informácií zatiaľ nemáme, prinesieme ich neskôr.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať