Rusi plánujú niečo skutočne veľké. Veľké, ako luxusný hotel priamo vo vesmíre. Tak to už vyzerá, že boháčom pribudne nová dovolenková destinácia mimo zemského povrchu.

Rusi podali návrh, podľa ktorého by mala ruská vesmírna spoločnosť Roscosmos vybudovať na Medzinárodnej vesmírnej stanici luxusný hotel. V pláne sú až dva moduly. Prvý, ktorý je práve vo výstavbe bude slúžiť ako vedecké laboratórium a napájacia stanica a druhý, turistický modul, za ktorý však ruská vláda už nezaplatí.

Publikácia hovorí, že spoločnosť RKK Energia vymyslela stratégiu, vďaka ktorej bude môcť zaplatiť za výstavbu druhého modulu. Tá bude stáť 279 až 446 miliónov dolárov.

Ako bude vyzerať turistický modul ?

Zvonku bude vyzerať úplne rovnako ako prvý modul. Zvnútra však bude mať 4 spálne okolo dvoch kubických metrov, každú s 9-palcovými oknami. Modul bude mať aj dve lekárske a hygienické stanice, ako aj salónik so 16-palcovým oknom.

Takáto dovolenka by jedného však vyšla pochopiteľne draho. Záujemcovia by za ňu museli vysoliť až 40 miliónov dolárov, ak by chceli vo vesmíre zostať jeden alebo dva týždne. Chýbať nebudú ani atrakcie. Jednou z nich bude prechádzka vesmírom so spoločnosťou kozmonauta za 20 miliónov dolárov. Veľké sumy nás neprekvapili, pretože Rusi sa snažia dosiahnuť niečo, čo Američania ponúkajú len veľmi okrajovo.

Na to, aby mohla vesmírna spoločnosť začať s výstavbou, bude potrebovať 12 poriadne bohatých pasažierov, ktorí sú ochotní zaplatiť 4 milióny vopred.