Google si šikovne “ukradol” čipového dizajnéra od Apple

Prehliadačový gigant zamestnal a prijal do svojich radov Johna Bruna, dizajnéra, ktorý založil a spravoval skupinu kremíkovej konkurenčnej analýzy spoločnosti Apple.

Prehliadačový gigant zamestnal a prijal do svojich radov Johna Bruna, dizajnéra, ktorý založil a spravoval skupinu kremíkovej konkurenčnej analýzy spoločnosti Apple. Táto zabezpečovala, aby procesory zariadení iPhone a iPad boli ďaleko popredu pred konkurenciou.

 

John Bruno – najlepší v obore

Zatiaľ však nie je presne jasné, akú pozíciu bude John Bruno v Google mať, keďže aj jeho LinkedIn profil ho označuje “iba” ako systémového architekta. Čo však vieme je to, že začal u grafického veterána ATI a neskôr sa stal hlavným inžinierom spoločnosti AMD, kde viedol dizajn procesorov Fusion.

Je viac než pravdepodobné, že John Bruno bude Google pomáhať s vývojom vlastných procesorov. Softvérový gigant totiž disponuje len jedným vlastným čipom, a to Pixel Visual Core.

Kvalita hardvéru bude rásť

Google uvažuje nad navrhnutím vlastného čipu určeného pre ich chystané novinky. Práve kvôli tomuto je Bruno veľmi užitočným prírastkom, o to väčším keď si všimneme všetkých jeho skúseností. Môžeme sa však dočkať aj výroby iných špecializovaných čipov, ako sú urýchľovače umelej inteligencie alebo ovládacie prvky displeja.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch D: Nové hodinky s podporou merania krvného tlaku!

Nech už je Bruno na akejkoľvek pozícii, je jasné, že sa Google bude snažiť dávať do svojich telefónov, ale aj iných zariadení, hardvér, ktorý bude popredu pred ostatnými. V Pixel 2, Pixel a Nexus telefónoch sa zvyčajne nachádzali komponenty, ktoré sa nachádzali aj v zariadeniach konkurentov. Google však vždy vynikal vo svojom softvéri. Vezmime si ako príklad systém Android alebo HDR+ mód kamery telefónu Pixel. Google sa teda jednoznačne snažiť vybalancovať kvalitu svojho hardvéru s veľmi vysokou kvalitou softvéru.

Ak spoločnosť dokáže vyrobiť čipy, ktoré budú rýchlejšie a lepšie, než tie v konkurenčných zariadeniach, je viac než pravdepodobné, že obľúbenosť Pixel telefónov rapídne vzrastie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať