V Turecku na vrchu Ararat sa vraj našli skutočné pozostatky Noemovej archy

Noemova archa podľa Biblie skončila svoju plavbu po 150 dňoch v tureckých horách na vrchu Ararat. Kontroverzný inštutút je presvedčený, že sa tam pozostatky lode skutočne nachádzajú.

Noemova archa podľa Biblie skončila svoju plavbu po 150 dňoch v tureckých horách na vrchu Ararat. Kontroverzný inštutút je presvedčený, že sa tam pozostatky lode skutočne nachádzajú.

O nájdenie posledného miesta odpočinku biblickej lode sa len nedávno pokúsilo už viac než 100 rôznych výskumníkov z celého sveta. Za cieľom zistiť či ho dokážu nájsť sa rozhodol ísť aj profesor Raul Esperante z geovedeckého výskumného inštitútu.

Ten je silne presvedčený o tom, že pozostatky sa tam niekde naozaj nachádzajú. “Mojim účelom je navštíviť vykopávky okolo hory, aby som našiel nejaké stopy o katastrofickej udalosti z minulosti,” tvrdí.

Prečo ho to tak zaujíma?

V roku 2010 totiž skupina evanjelických prieskumníkov našla drevené vzorky zo štruktúry podobnej práve arche, a to až vo výške 4 000 metrov nad morom. To je aspoň to, čo tvrdia. Tím taktiež uviedol, že vykonali datovanie rádiokarbonovou metódou, čo dokázalo, že bolo 4 800 rokov staré. To by sedelo k času, kedy sa archa plavila po Zemi.

TIP REDAKCIE
Facebook v Európe chystá revolúciu: Vytvorí 10 000 pracovných miest, no čo presne plánuje?

Profesor je presvedčený, že je to pravda a vyžaduje vážnejšiu a dôkladnú vedeckú prácu v tomto regióne. “Keď bude vedecká komunita vedieť o existencii Noemovej archy na vrchu Ararat, môžeme toto miesto sprístupniť aj pre verejnosť,” uviedol.

Experti tvrdia, že príbeh o Noemovej arche je zrejme lož

Nicholas Purcell, lektor starovekej histórie na Oxfordskej univerzite tvrdí, že je to len zvyčajný nonsens. “Ak bola celá Eurázia zaplavená, s vodou siahajúcou do výšky 3 700 metrov, ako je možné, že civilizácie napríklad z Egypta či Mezopotámie, už vtedy staré niekoľko sto rokov, neboli zasiahnuté?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať