Najlacnejší 9,7″ iPad, aký tu kedy bol. Apple vraj pracuje na zaujímavej novinke

Dostupný iPad by sa mal podľa všetkého stať realitou už v druhej polovici budúceho roka.

Internetom začali kolovať nové chýry, podľa ktorých má kalifornské jabĺčko v pláne priniesť na pulty obchodov dostupnejšiu verziu iOS tabletu s 9,7-palcovou uhlopriečkou. Cenový rozdiel má predstavovať až 70 eur.

Ako informuje web MacRumors, lacný iPad by sa mal podľa všetkého stať realitou niekedy počas druhej polovice budúceho roka, prostredníctvom čoho chce Apple pomôcť predajom tabletov, ktoré sú na pomalom úpadku. Záujem o ne z roka na rok klesá, pretože vydržia svojim používateľom slúžiť podstatne dlhšie ako také smartfóny. Tie vymieňame raz za 1 rok, možno za 2, ale druhé vydrží aj 4 až 5 rokov.

Nižšie ceny nás však môžu presvedčiť, aby sme investovali trošku skôr, napríklad po troch rokoch. A o tom by mala byť avizovaná aplikácia netradičnej stratégie amerického výrobcu spotrebnej elektroniky.

V čom ale ochudobnia výbavu, je momentálne neznáme. Do úvahy pripadajú súčiastky zo starších modelov, čím ich v podstate zrecyklujú a na určitých položkách vďaka tomu čo-to ušetria. Používateľ tak ale musí počítať, napríklad, so slabším výpočtovým výkonom alebo s nižším rozlíšením displeja, ako ponúka bežný model s vyššou cenovkou.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať