Virtuálne okná aj kreslá bez gravitácie. V takomto luxuse lietajú bohatí

Aerolinka Emirates uskutočnila prvý let s novým lietadlom, kde je miesto pre tých najnáročnejších zákazníkov.

Aerolinka Emirates uskutočnila prvý let s novým lietadlom, kde je miesto pre tých najnáročnejších zákazníkov. Boeing 777 obsahuje až šesť špeciálne vybavených kabínok, v ktorých im vie poskytnúť samotný strop luxusu.

Súčasťou ich výbavy sú nielen okná s virtuálnym pohľadom, ale aj unikátne kreslá s nulovou gravitáciou, vďaka čomu si dotyčný vychutná neopísateľne dobrý komfort. Jedna kabínka pre boháča dostala rozlohu 3,7 metra štvorcového, vizuálne prevedenie interiéru je vytvorené vďaka inšpirácii od automobilky Mercedes-Benz, a ako tvrdí sám letecký dopravca, každá jedna obsahuje najväčší širokouhlý televízor s dotykovou obrazovkou, aký momentálne nájdete na palube akéhokoľvek lietadla pre širokú verejnosť.

Tým mal na mysli 32-palcový Full HD kúsok so zobrazovacou technológiou LCD, čo až taká sláva rozhodne nie je. Nároční zákazníci majú ale k dispozícii aj niečo, čomu sa hovorí ďalekohľad Safari. Ide však o takzvaný multimediálny systém, ktorý tvorí viac ako 2 500 kanálov, píše The Verge.

Virtuálne okná

Medzi to najzaujímavejšie tu ale bez akýchkoľvek pochýb patria vyššie spomínané okná, preto tie v podstate fyzicky neexistujú. Teda nie tak ako tie bežné. Ten, kto sa cez ne pozerá, nevidí cez sklo na okolie lietadla, ale iba obyčajný displej, kde sa zobrazuje pohľad zabudovaných kamier. Zopár vizuálnych detailov nájdete trošku nižšie.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať