Na Windows Store už Google Chrome inštalačku nenájdete

Google 19. decembra na Windows Store publikoval Chrome aplikáciu, ktorá slúžila na prepájanie používateľov na link, z ktorého si stiahnete inštalačku na prehliadač.

Google 19. decembra na Windows Store publikoval Chrome aplikáciu, ktorá slúžila na prepájanie používateľov na link, z ktorého ste si mohli stiahnuť inštalačku na prehliadač.

Je jasné, že pohŕdanie Googlu službou Windows Store sa Microsoftu nijak zvlášť nepáčilo, a preto tvorca Windowsu zakročil: “Odstránili sme inštalačný program Google Chrome z Microsoft Store, keďže porušuje podmienky Microsoft Store,” povedal hovorca spoločnosti Microsoft portálu The Verge.

Ponuka ktorá sa (ne)odmieta.

Microsoft chce svojim používateľom ponúknuť jedinečnú hodnotu aplikácií. Toto celkom potvrdzuje tvrdenie, že Microsoft by rád uvítal Google Chrome aplikáciu, ktorá by nebola v rozpore s podmienkami Microsoft Store. Túto pozvánku však Google odmieta prijať.

Prečo by Google niečo také nechcel, alebo by s tým mal problém? Hlavným dôvodom budú pravdepodobne obmedzenia Windows 10 S. Aplikácie z Windows Store, ktoré slúžia na prehliadanie internetu, musia používať HTML a JavaScript engine poskytnutý Windows 10. Google Chrome používa vlastný renderovací Blink engine. Toto znamená, že by Google musel vytvoriť novú špeciálnu Chrome aplikáciu, ktorá by vyhovovala podmienkam Microsoft Store.

Pre a proti

Ďalším faktom, ktorý je potrebné brať do úvahy je aj to, že mnoho zariadení nepoužíva Windows 10 S. Tým pádom by Google pravdepodobne nemusel vytvárať celú novú aplikáciu, aby sa Chrome ikonka znovu objavila na zozname aplikácií v Microsoft Store.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

Google vytvoril spomínanú “inštalačku” kvôli falošným Chrome aplikáciam, ktoré sú veľkým a zároveň už dlho riešiacim sa problémom. Toto je niečo, čo však Microsoft nevystál a odstránil aplikáciu zo svojho obchodu. Používatelia Windows 10 si teda môžu prehliadač Chrome stiahnuť z oficiálnych stránok, na ktoré sa dostanú cez prehliadač Edge.

Ako na pieskovisku

Toto nie je jediný súboj ktorý sa medzi dvoma gigantmi odohral. Už dávnejšie firmy bojovali ohľadom YouTube aplikácie na Windows Phone. Rozpory boli viditeľné aj vtedy, keď Microsoft kritizoval efekt prehliadača Chrome na spotrebu batérie.

Uvidíme teda, či budú tieto “duely” naďalej pokračovať.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať