Bitcoin má problémy: Cena kryptomeny klesla o tisícky dolárov! Čo nás ešte čaká?

Viacero faktorov prispelo k tomu, aby cena populárnej kryptomeny klesla až o niekoľko tisícok amerických dolárov.

Viacero faktorov prispelo k tomu, aby cena populárnej kryptomeny klesla až o niekoľko tisícok amerických dolárov. Stačilo však na to iba pár dní. Čo všetko teda môžeme očakávať a ako nízko môžu čísla ešte padnúť?

Niečo také, samozrejme, momentálne nikto ani len netuší. Všetko záleží iba od toho, ako budú majitelia bitcoinov pokračovať v reakcii na nedávne udalosti, ktoré doslova otriasli jeho cenou. Po tom, čo jeden zo zakladateľov webu bitcoin.com verejne oznámil, že presúva svoje peniaze do alternatívnych digitálnych mien, začala značná časť verejnosti robiť presne to isté.

Veľa kapitálu prechádza od bitcoinu do alternatívnych coinov. Videli ste spoločnosti ako Verge a Ripple, ktoré za posledný týždeň narástli o 400 percent,” uviedol na margo situácie jeden z renomovaných odborníkov, informuje web Fortune. Obe stoja za vlastnými digitálnymi menami, takže predstavujú konkurenciu, preto taký nárast a zároveň aj pád. Cena jedného bitcoinu klesla z približne 20-tisíc dolárov na plus-mínus 13-tisíc.

Prsty v tom ale zrejme majú aj Vianoce, pretože tí, ktorí nejaké digitálne mince vlastnia, ich kedykoľvek vedia premeniť na niektoré z tradičných mien, ako je napríklad euro. Ak teda potrebovali nejaký finančný obnos navyše na nákup darčekov, zrejme tak aj mnohí z nich spravili. Nadštandardné množstvo, ktoré sa vrátilo späť, potom prispelo k súčasnej situácii

TIP REDAKCIE
Windows 11 na Macoch s M1? Nemysliteľné sa môže stať realitou

Davová psychóza

Nastalo verejné vyhlásenie vplyvnej osoby, po čom nasledovali reakcie verejnosti a tie spustili takzvanú davovú psychózu. Keď média začali písať o presúvaní kapitálu do alternatívnych mien a v zápätí prudko klesla cena, veľa ľudí sa zľaklo, takže nie je žiadnym prekvapením, že svoj obnos kryptomeny začali okamžite predávať. A keďže odliv kapitálu pokračuje, cena ešte stále klesá.

Ustálenie zrejme príde niekedy na prelome starého a nového roka, pričom začiatkom toho budúceho môže s celkom slušnou pravdepodobnosťou nastať ešte zopár krátkodobých prepadov. Prečo ale krátkodobých? Niektorí investori totiž veria, že cena bitcoinu počas roka 2018 vystrelí nad závratných 50-tisíc dolárov, pretože z neho konečne bude priama súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať