Twitch vytvára novú reality show pre ctižiadostivých streamerov

Presne tak! Už budúci rok bude populárna webová lokalita Twitch spúšťať svoju vlastnú reality show, ktorá ponesie názov Stream On.

Budúci rok bude populárna webová lokalita Twitch spúšťať svoju vlastnú reality show, ktorá ponesie názov Stream On.

Stream On

Čo si pod názvom Stream On môžeme predstaviť? Táto nová show bude niečo na štýl populárnej speváckej súťaže Superstar. Samozrejme s tým rozdielom, že namiesto spevákov sa môžeme tešiť, ako už bolo spomínané, na streamerov.

“Súťažiaci budú čeliť rôznym výzvam, ktoré slúžia na otestovanie dôležitých schopností dobrého streamera. Následne bude súťažiaci hodnotený Twitch porotou, ktorá sa bude nachádzať kde inde, ako za veľkým stolom,” opisuje prichádzajúcu show Twitch.

Tomu sa vraví “výplata”

Súťažiaci budú streamovať zo svojich vlastných domovov a keďže sa bavíme o Twitch show, isto sa nemusíte báť o miestenky. Twitch taktiež tvrdí, že diváci budú hrať veľkú rolu v rozhodovaní, ktorý streamer postúpi v súťaži ďalej. Čo je však (možnou) nevýhodou je to, že súťažiaci sa musia nachádzať na území Spojených štátov amerických, Veľkej Británie alebo Kanady. Výherca súťaže získa mesačný “plat” až 5 000 dolárov po dobu jedného roku.

Show bude vytváraná v Twitch Studios division, kde už kedysi vznikol napríklad mini-dokumentárny film o arkádovej hre Big Buck Hunter. Stream On je dôkazom toho, že streamovacie služby neslúžia len na streamovanie hier, ale dajú sa využiť aj mnohými inými spôsobmi.

Čo poteší fanúšikov basketbalu je to, že Twitch uzavrel dohodu s NBA o streamovaní menších ligových zápasov, ktoré bude obsahovať mnoho nových interaktívnych prvkov.

Na Stream On sa môžeme tešiť už budúci marec.