iPhone X

iPhone X nie je tak dobrý, ako Galaxy S8, tvrdí nezávislá spotrebiteľská organizácia

O tom či bude iPhone X úspešný niet pochýb. Ľudia po celom svete sú z neho unesení, o čom svedčí aj fakt, že ho spoločnosť momentálne nestíha vyrábať.

O tom či bude iPhone X úspešný niet pochýb. Ľudia po celom svete sú z neho unesení, o čom svedčí aj fakt, že ho spoločnosť momentálne nestíha vyrábať.

Stojí však nový bezrámikový zázrak od Apple za 1 149 €, resp. 1 199 €? Ťažko povedať, rozhodnúť o tom musia samotní ľudia, ktorí si telefón plánujú kúpiť.

No dobre, tak sa spýtame inak. Ide o najlepší telefón, aký sa dá kúpiť? Samozrejme, jeho OLED displej je nádherný, o čom svedčí aj test kráľov v zobrazovacích paneloch – Display Mate a taktiež má aj najlepší fotoaparát na fotenie (nie natáčanie), o čom zas rozhodli experti z DxOMark. Je preto viac než zaujímavé, že iPhone X nedokázal zosadiť z trónu jeho najväčšiu konkurenciu – Samsung Galaxy S8.

Práve vlajkovú loď od Samsungu zvolili za najlepší telefón, aký sa dá momentálne kúpiť. Rozhodla o tom nezisková organizácia, Consumer Reports, ktorá vznikla ešte v 30-tych rokoch minulého storočia. Aby toho nebolo málo, pred X-ko sa dostal aj iPhone 8 a 8 Plus. Ani tam to však nekončí, keď sa porovnáva celkové, kombinované skóre, iPhone X nestačil ani na Galaxy S8+ a Galaxy Note 8.

Z akého dôvodu takto rozhodli? iPhone X totiž neprešiel testom pádu na zem, sklamala aj výdrž batérie. Práve batéria sklamala aj mňa (recenzia už čoskoro), no čo narobíte. Apple rozhodol, že to tak bude, tak s tým musíme žiť.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Vo finálnom verdikte Consumer Reports sa neuvádza, že by kúpu iPhone X vyslovene neodporúčali, to ani náhodou. Krehkou konštrukciou a výdržou batérie, od ktorej by sme čakali viac trpí viac než jedna vlajková loď. Okrem toho, iPhone X je vynikajúci v mnohých dôležitých oblastiach, ako napríklad v displeji, fotoaparáte a technológii rozpoznania tváre.

Nakoniec len dodám, že s vyhlásením takéhoto „víťaza“ a „porazeného“ nemôžeme. Prípadnú kritiku alebo pochvalu treba adresovať priamo na Consumer Reports.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať