Výrobca limuzín Rolls-Royce prejde na elektrinu, hybridný systém ho nezaujíma

Renomovaná spoločnosť, ktorá je zameraná na výrobu prvotriednych luxusných limuzín na fosílne palivá, oznámila, že začína s adaptáciou elektrických motorov.

Renomovaná spoločnosť, ktorá je zameraná na výrobu prvotriednych luxusných limuzín na fosílne palivá, oznámila, že začína s adaptáciou elektrických motorov. Chce tak preskočiť hybridné systémy, aby nestrácala čas vývojom technológie pre dočasný medzistupeň. 

A aby dokázala, že to myslí smrteľne vážne, tak zároveň oznámila aj príchod plne elektrického modelu Rolls-Royce Phantom, prostredníctvom ktorého plánuje britský Rolls-Royce odštartovať novú éru automobilového priemyslu. Technické špecifikácie, samozrejme, momentálne nepoznáme, no keďže ide o ten najvyšší štandard, dajú sa očakávať doslova dychberúce vlastnosti. Áno, vrátane dychberúcej cenovky.

Budeme plne elektrickí, nehodláme realizovať žiadne medzikroky. Nulové emisie sú nulové emisie.

Za krok špičky z automobilového priemyslu stoja dva dôležité faktory – čoraz prísnejšie regulácie, predovšetkým na území starého kontinentu, čiže v Európe, spolu s čoraz väčším dopytom po osobných vozidlách bez nebezpečných emisií uhlíka. Nie, ani výroba elektrickej energie nie je v súčasnosti úplne “zelená”, no ambície, aké má Tesla s jej novými stanicami Supercharger, ju jedného dňa podľa všetkého úplne očistia. Tento proces by totiž mali dostať na starosti solárne panely.

TIP REDAKCIE
Samsung predstavil Galaxy Z Flip 3 Bespoke, u nás sa však predávať nebude
Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať