Renomovaná spoločnosť, ktorá je zameraná na výrobu prvotriednych luxusných limuzín na fosílne palivá, oznámila, že začína s adaptáciou elektrických motorov. Chce tak preskočiť hybridné systémy, aby nestrácala čas vývojom technológie pre dočasný medzistupeň. 

A aby dokázala, že to myslí smrteľne vážne, tak zároveň oznámila aj príchod plne elektrického modelu Rolls-Royce Phantom, prostredníctvom ktorého plánuje britský Rolls-Royce odštartovať novú éru automobilového priemyslu. Technické špecifikácie, samozrejme, momentálne nepoznáme, no keďže ide o ten najvyšší štandard, dajú sa očakávať doslova dychberúce vlastnosti. Áno, vrátane dychberúcej cenovky.

Budeme plne elektrickí, nehodláme realizovať žiadne medzikroky. Nulové emisie sú nulové emisie.

Za krok špičky z automobilového priemyslu stoja dva dôležité faktory – čoraz prísnejšie regulácie, predovšetkým na území starého kontinentu, čiže v Európe, spolu s čoraz väčším dopytom po osobných vozidlách bez nebezpečných emisií uhlíka. Nie, ani výroba elektrickej energie nie je v súčasnosti úplne „zelená“, no ambície, aké má Tesla s jej novými stanicami Supercharger, ju jedného dňa podľa všetkého úplne očistia. Tento proces by totiž mali dostať na starosti solárne panely.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!