Výdrž 20 hodín a LTE: Nové Windows laptopy poháňajú čipsety od Qualcommu

Americký gigant Intel dostal celkom slušnú ranu priamo na tvár. Po novom sa totiž bude musieť deliť o profit z výroby čipsetov pre počítače.

Americký gigant Intel dostal celkom slušnú ranu priamo na tvár. Po novom sa totiž bude musieť deliť o profit z výroby čipsetov pre osobné počítače s pomerne nebezpečným rivalom, ktorý si hovorí Qualcomm.

Táto taktiež americká spoločnosť je vo svete známa predovšetkým vďaka svojim kúskom Snapdragon pre inteligentné mobilné telefóny s operačným systémom Android. Dlho však netrvalo a už ich nájdeme (835) aj v útrobách hneď niekoľkých nových Windows laptopov od viacerých známych výrobcov, čo im zabezpečuje nízku spotrebu a zároveň vedia ponúknuť obrovskú kapacitu akumulátora, píše web TechCrunch.

Windows 10 S

Reč tu je o operačnom systéme Windows 10 S, čiže mierne odľahčenej verzii najnovšieho počinu z dielne Microsoftu. Rovnako sa tu bavíme o produktoch s populárnou konvertibilnou konštrukciou, žiadanou LTE konektivitou a značkou ASUS (model NovaGo) či HP, pričom tá vyrukovala s modelom ENVY x2, ktorý vám výdrží na jedno nabitie približne 20 hodín používania. A to už je čo povedať.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Ich menšia nevýhoda ale tkvie v tom, že niektoré obľúbené aplikácie ako Google Chrome môžu spôsobiť zníženie výpočtového výkonu, pretože budú emulované. Za tú výdrž to ale nepochybne stojí.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať