Americký gigant Intel dostal celkom slušnú ranu priamo na tvár. Po novom sa totiž bude musieť deliť o profit z výroby čipsetov pre osobné počítače s pomerne nebezpečným rivalom, ktorý si hovorí Qualcomm.

Táto taktiež americká spoločnosť je vo svete známa predovšetkým vďaka svojim kúskom Snapdragon pre inteligentné mobilné telefóny s operačným systémom Android. Dlho však netrvalo a už ich nájdeme (835) aj v útrobách hneď niekoľkých nových Windows laptopov od viacerých známych výrobcov, čo im zabezpečuje nízku spotrebu a zároveň vedia ponúknuť obrovskú kapacitu akumulátora, píše web TechCrunch.

Windows 10 S

Reč tu je o operačnom systéme Windows 10 S, čiže mierne odľahčenej verzii najnovšieho počinu z dielne Microsoftu. Rovnako sa tu bavíme o produktoch s populárnou konvertibilnou konštrukciou, žiadanou LTE konektivitou a značkou ASUS (model NovaGo) či HP, pričom tá vyrukovala s modelom ENVY x2, ktorý vám výdrží na jedno nabitie približne 20 hodín používania. A to už je čo povedať.

Ich menšia nevýhoda ale tkvie v tom, že niektoré obľúbené aplikácie ako Google Chrome môžu spôsobiť zníženie výpočtového výkonu, pretože budú emulované. Za tú výdrž to ale nepochybne stojí.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!