Home Mini sa konečne dočkal návratu pôvodných tlačidiel

O aké tlačidlá sa jedná? Konkrétne o tlačidlá “prehrať” a “pauza”. Tieto dve tlačidlá boli zo zariadenia odobrané kvôli problému, ktorý spočíval v tom, že zariadenie by mohlo neustále nahrávať svojich používateľov.

O aké tlačidlá ide? Konkrétne o tlačidlá “prehrať” a “pauza”. Tieto dve tlačidlá boli zo zariadenia odobrané kvôli problému, ktorý spočíval v tom, že zariadenie by mohlo neustále nahrávať svojich používateľov.

Nový spôsob ovládania

Majitelia Home Mini sa po novom môžu k rozšíreným možnostiam ako sú hudba, budíky a podobne, dostať cez dlhšie podržanie tlačidiel na ovládanie hlasitosti. Ak zariadenie momentálne niečo prehráva, po stlačení a podržaní tlačidla by malo jednoducho prestať. Možno sa pýtate, prečo je to výhoda, keď je zariadenie ovládateľné hlasom. Odpoveď je jednoduchá. Ak sa nachádzate priamo pri zariadení, manuálne ovládanie je rýchlejší, no pre niektorých nie až tak pohodlný spôsob.

Problém vyriešený…ehm…obídený

Ďalšou veľmi veľkou výhodou je aj fakt, že Google našiel šikovný spôsob, ako sa vyhnúť problému, ktorým niektoré Home Mini trpeli. Horné tlačidlo na Home Mini mohlo totiž byť spustené aj hocijakou textíliou, čo mohlo viesť k mnohým nepríjemnostiam.

Pôvodne malo tlačidlo slúžiť na ovládanie nahrávok a na manuálne zapnutie asistenta, no po tom, ako portál Android Police poznamenal, že ich zariadenie nahrávalo bez prestávky, sa Google rozhodol túto funkciu odobrať ešte pred začatím rozosielania tohto zariadenia.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Držanie tlačidiel hlasitosti nie je pohodlné ako jednoduché ťuknutie, no určite všetci preferujú o trošku zložitejšie ovládanie, než rozčuľovanie sa nad “citlivým” tlačidlom.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať