Na Twitteri používatelia ponúkajú bitcoiny za obyčajný retweet

Na sociálnej sieti Twitter začali kolovať tweety o tom, ako rôzni používatelia rozdávajú bitcoiny za retweet. Krutou pravdou však je, že tweety tvoria len novú formu reťazových postov.

Na sociálnej sieti Twitter začali kolovať tweety o tom, ako rôzni používatelia rozdávajú bitcoiny za retweet. Krutou pravdou však je, že tweety tvoria len novú formu reťazových postov.

Áno, je to veľmi smutné, no kto by čakal, že človek môže tak ľahko zbohatnúť. Na Twitter tweetujú ľudia o tom, že kedysi dávno kúpili bitcoiny za bezvýznamnú sumu a teraz sa ich chystajú rozdávať. Správne, len tak. Aj keď takéto príspevky znejú nanajvýš zvláštne a neuveriteľne, ľudia sa snažia k teraz už veľmi vzácnej kryptomene dostať ako len môžu. To znamená, že sú schopní retweetnuť naozaj čokoľvek.

Boli to len reťazové príspevky

Príspevky sú teda len obyčajné reťazové príspevky podobné tým otravným na Facebooku, v ktorých používatelia často sľubujú, že urobia čosi naozaj neskutočné alebo smiešne. Aj keď príspevky vyzerajú ako keby jeden like alebo v tomto prípade retweet ovplyvnil vašu alebo niečiu budúcnosť, myslieť si, že kvôli nemu náhle zbohatnete, je hlúpe.

https://twitter.com/TravWeav/status/938775527439126529

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

Travis Weaver tvrdil, že v roku 2011 kúpil 1 500 bitcoinov, každý za 2,87 dolára, čo sa podobá na skutočné historické ceny. A aj napriek tomu, že nikdy predtým o bitcoine netweetoval uviedol, že ich rozdá 5. Popri tom neuverejnil žiaden dôkaz o tom, že bitcoiny v skutočnosti má. Neskôr priznal, že ich ani nevlastní. Všetko to bol vraj sociálny experiment. Tvrdí: “Snažil som sa lepšie pochopiť, ako používatelia so službou Twitter komunikujú a nečakal som, že sa to dostane do takýchto rozmerov.”

Weaver však nebol jediný, kto niečo takéto tweetol. Výmyselníkov by ste na sociálnej sieti našli omnoho viac.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať