Google Assistant vám zosynchronizuje všetky vaše smart-home zariadenia

Je viac než jasné, že aj keď má nejaké zariadenie prívlastok “smart”, nemusí to tak vždy byť. Smart zariadenia dokážu narobiť poriadnu paseku a ešte väčšiu, ak sú každé inej značky.

Je viac než jasné, že aj keď má nejaké zariadenie prívlastok “smart”, nemusí to tak vždy byť. Smart zariadenia dokážu narobiť poriadnu paseku a ešte väčšiu, ak sú každé inej značky. Google Assistant by mal po novom tento problém eliminovať tým, že zosynchronizuje vaše smart-home zariadenia a “postaví ich do late”.

Ako to presne myslíme? Povedzme, že vo vašej obývačke vám svietia Hue lights od spoločnosti Philips. Máte ich nastavené a nebol s nimi problém, až dokým si nekúpite nejaké žiarovky navyše do vašej kuchyne a zistíte, že ich váš Home nevie rozoznať. Samozrejme, že ste si to mohli nastaviť po chvíľke hrania sa v aplikáciách, no teraz vám na to postačí jeden jediný príkaz: “Synchronizuj moje svetlá” (Sync my lights!).

Google Assistant – lepší a inteligentnejší

Samozrejme, že je aj ľahšia cesta, ktorou je jednoducho kupovať naraz a od jedného výrobcu, no to sa nie vždy až tak oplatí. Prečo by ste predsa kupovali dajme tomu za 200 eur, keď od iného výrobcu máte to isté za 150 eur. Preto je tento update viac než užitočný, o to viac, ak svoje smart-home zariadenia používate takmer bez prestávky. Vylepšenie príde do všetkých zariadení, ktoré neboli vyrobené či už spoločnosťou Google alebo Nest. 

Možno sa raz dočkáme dňa, kedy toto zvládne každé zariadenie samé za seba, no dovtedy budeme musieť na nášho milého asistenta sem tam zakričať.