Bývalý manažér z Facebooku: Sociálne siete rozdeľujú spoločnosť, cítim vinu

Zatiaľ, čo ich niekto vníma pozitívne, nájde sa aj taký, kto ich označuje za takzvané satanové dielo.

Zatiaľ, čo ich niekto vníma pozitívne, nájde sa aj taký, kto ich označuje za takzvané satanové dielo. Takí ľudia žijú v domnienke, že ich úlohou nie je spájať, ale naopak, rozdeľovať nás. 

A medzi takých patrí jeden z bývalých členov vrcholového manažmentu najväčšej sociálnej siete na svete, pretože čas, ktorý jej venoval, dopomohol vytvoriť niečo, čo “rúca sociálne štruktúry toho, ako spoločnosť funguje“. Chamath Palihapitiya tým narážal na odvrátenú stranu vplyvu jedného z viacerých fenoménov dnešnej doby, kde figuruje aj Facebook.

Bývalý manažér modrej siete bol od roku 2007 zodpovedný za neustály rast používateľov. Teraz však cíti obrovskú vinu, že priamo prispieval k vybudovaniu takého internetového giganta, akým je dielo Marka Zuckerberga. Kritické slová venoval študentom z prestížnej univerzity Standford, po čom nasledovalo odporúčanie, aby si radšej dali od sociálnych sietí dlhšiu pauzu, píše The Verge.

Dopamínom podporované slučky spätnej väzby, ktoré sme vytvorili, ničia to, ako spoločnosť funguje. Žiadne civilné odhalenia, žiadna kooperácia, iba dezinformácie a klamstvo. A nie je to iba americký problém – nie je to o ruskej reklame. Je to globálny problém.

TIP REDAKCIE
Repasovaný iPhone alebo PS5: Orange si k Vianociam pripravil niekoľko noviniek
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať