Je po konšpirácii? Staré iPhony vraj nespomaľuje nový iOS, ale ich batéria

To, čo mnohí majitelia iOS smartfónov považujú za dôvod, prečo mobilné zariadenie začne časom sekať aj pri obyčajnej zmene plochy s ikonkami aplikácií, nemusí byť tým skutočným dôvodom.

To, čo mnohí majitelia iOS smartfónov považujú za dôvod, prečo mobilné zariadenie začne časom sekať aj pri obyčajnej zmene plochy s ikonkami aplikácií, nemusí byť tým skutočným dôvodom. Čo by teda mohlo tento zapeklitý problém spôsobovať?

Ako informuje web GSMArena, za spomalenými reakciami zrejme nestojí kombinácia novej verzie operačného systému a zastaralého hardvéru, ale starý akumulátor. Na Reddite sa totiž objavil zaujímavý príspevok, kde  jeden z návštevníkov zverejnil celkom zaujímavé výsledky benchmark testov dvoch mierne odlišných modelov.

Na čo prišiel?

Že iPhone 6s bez vymenenej batérie, ktorý poháňal iOS 11, podal v aplikácii GeekBench výrazne slabší výkon ako ten istý model, ktorému ju vymenili. Čím je staršia, tým viac ubudne z pôvodnej kapacity, takže smartfón v záujem dobrej výdrže automaticky znižuje pôvodný takt procesoru. V opačnom prípade si staršia generáciu iPhonu môže pýtať konektor nabíjačky aj viackrát za deň.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať