Shazam

Apple potvrdzuje akvizíciu: Shazam bude súčasťou kalifornského jabĺčka!

Špekulácie, s ktorými prišlo viacero dôveryhodných webov, sú nakoniec skutočnosťou.

Špekulácie, s ktorými prišlo viacero dôveryhodných webov, sú nakoniec skutočnosťou. Jabĺčko kupuje populárnu aplikáciu a ľudia, ktorí ju majú na svedomí, budú priamou súčasťou jeho personálu. Koľko ho to ale stálo, nevieme.

Ich talent, skúsenosti a technologické riešenia vraj poslúžia na obohatenie hudobných služieb spoločnosti Apple. Teda aspoň tak tvrdí po úspešnej akvizícii s celkom slušnou mediálnou pozornosťou. A hoci existuje hneď viacero možností, jedna z tých najpravdepodobnejších súvisí so snahou hlbšie integrovať špičkovú funkcionalitu Shazamu do operačného systému iOS.

Áno, nejaký ten vzťah so Siri tam dnes už je, no zrejme im to pomaličky, ale isto prestáva stačiť. Asi kvôli pokroku konkurencie, pretože Google vo svojich Pixeloch niečo také predsa už má. Tak prečo nie aj kalifornské jabĺčko?

Sme nesmierne nadšení, že Shazam pristúpil k dohode, aby sa mohol stať súčasťou Applu,” prezradili tvorcovia aplikácie pre web The Verge.

“Shazam je jednou z najvyššie hodnotených aplikácií po celom svete, pretože ju zbožňujú milióny ľudí ľudí a my si nevieme predstaviť lepší domov pre Shazam, ktorý by nám umožňoval pokračovať v inovovaní a poskytovaní mágie pre našich používateľov.

TIP REDAKCIE
Najväčší medzigeneračný rozdiel? MacBook Pro s M1 Max ponúka až o 181 % rýchlejšiu grafiku
Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať