Marťanský Roadster: Elon Musk ukázal elektromobil, ktorý pôjde do vesmíru

Ak si náhodou niekto myslel, že si šialený vizionár robil pred nedávnom s elektromobilom vo vesmíre srandu, tak bol na veľkom omyle.

Ak si náhodou niekto myslel, že si šialený vizionár robil pred nedávnom s elektromobilom vo vesmíre srandu, tak bol na veľkom omyle. Tesla Roadster tam skutočne pôjde a jeho cieľová destinácia nebude nič iné ako neďaleký Mars.

A aby nám Musk dokázal, že to myslí smrteľne vážne, netradičný náklad je už na netradičné dobrodružstvo pripravený. Teda aspoň to tak vyzerá zo záberov, ktoré nám v uplynulých hodinách posunul, aby nás ešte pred koncom roka uistil, že ide všetko podľa plánov.

Červený Roadster zoberie na Mars pýcha SpaceX, nosná raketa Falcon Heavy, aby spolu s červenou planétou krúžil po elipse okolo Slnka, píše web Engadget. Prvá generácia športového elektromobilu od automobilky Tesla tam ale nedostane žiadnu špeciálnu úlohu, pretože všetko, čo sa od neho vyžaduje, je reprezentovanie spoločností Elona Muska a ich výsledkov.

Testovací let

Raketu v januári čaká prvý testovací let. Momentálne ale ešte stále pracujú na jej dokončení, ktorého priebeh sme mohli taktiež vidieť vďaka hneď niekoľkým čerstvým fotografiám. Na veľkolepú šou teda dlho čakať nebudeme.

TIP REDAKCIE
Facebook zarobil na reklame 29 miliárd dolárov, opäť si kopol do Apple

Falcon Heavy primárne poslúži na medziplanetárny odvoz prvých ľudských kolonizátorov, ktorých zoberie nielen na povrch Marsu. Stať by sa tak malo už okolo roku 2024. Ešte predtým však pripadá do úvahy naša prirodzená družica, Mesiac.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať